Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Z sierż. Pyrkiem w szkole w Młodojewie
W ramach programu „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”słupeccy policjanci odwiedzili uczniów klas początkowych ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie. Podczas spotkania mundurowi utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego, przypomnieli o zagrożeniach jakie mogą napotkać w życiu codziennym. Funkcjonariuszom towarzyszył sierżant Pyrek, który zaprosił dzieci na spacer po najbliższej okolicy.
-
"Nie dla Ciebie takie patoklimaty" w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy
Kolejne spotkania policjantów promujących kampanię edukacyjno – profilaktyczną skierowaną do młodzieży pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” za nami. Mundurowi przygotowali specjalną prelekcję dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, podczas której zaprezentowano spot i hasło towarzyszące kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz tematyczne filmy.
-
Projekt "Poznaj swoje korzewnie" w Młodojewie
W Szkole Podstawowej w Młodojewie odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu profilaktycznego pt: „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE”. Specjalną lekcję o ochronie dóbr narodowych prowadzili dla uczniów klasy szóstej Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.sztab. Artur Kamiński oraz asp.sztab. Marlena Kukawka. W tym roku szkolnym w III edycji projektu uczestniczą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Słupca.
-
Wspólne działania policjantów i pracowników ZUS dla niepełnosprawnych
Słupecka policja wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Słupcy zorganizowała w strzałkowskim kinie spotkanie informacyjno – edukacyjne powiązane z obchodami Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Dedykowano je członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo oraz ich rodzinom.
-
Przedszkolaki z Misia Uszatka z wizytą u policjantów
Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Miś Uszatek. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i wysłuchać porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem.
-
Konferencja o zagrożeniach dla dziedzictwa kulturowego i znakowanie zabytków w Lądzie
Słupeccy policjanci z Wydziału Prewencji przy współpracy z lokalnym samorządem oraz Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie zorganizowali konferencję szkoleniową dla policjantów województwa wielkopolskiego pn. „Zagrożenia dla dziedzictwa kulturowego i podejmowanie działań przeciwko przestępczości archeologicznej i sakralnej”. Do wygłoszenia wykładów zaproszono policyjnych i cywilnych specjalistów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy i Konina.
-
Prelekcja w CKZiU w Strzałkowie
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie zorganizowano spotkanie z policjantem. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości prawnej uczniów oraz wskazanie zagrożeń, jakie mogą napotkać w codziennym życiu. Podczas prelekcji przybliżono również młodym ludziom zawód policjanta i zasady rekrutacji dla potencjalnych przyszłych mundurowych.
-
Rozstrzygnięcie konkursu "Stop mowie nienawiści"
Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy był organizatorem powiatowego konkursu na plakat i spot pn. „STOP MOWIE NIENAWIŚCI”. Patronat nad konkursem objął Starosta Słupecki, a podsumowanie przedsięwzięcia połączone z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się 24 marca właśnie w siedzibie starostwa.
-
Przedszkolaki z Giewartowa z wizytą u policjantów
Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Gminnego Punktu Przedszkolnego w Giewartowie. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i wysłuchać porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem.
-
Z projektem „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE” w szkole w Koszutach
W Szkole Podstawowej w Koszutach odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu profilaktycznego pt: „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE”. Specjalną lekcję o ochronie dóbr narodowych prowadzili Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp.sztab. Artur Kamiński oraz st.sierż. Joanna Wolińska.