Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Rozpoczynamy III edycję projektu "Poznajemy swoje korzenie"
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Koninie, Muzeum Okręgowym w Koninie, Muzeum Regionalnym w Słupcy i Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Lądzie rozpoczęła realizację trzeciej edycji projektu profilaktycznego pt: „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE”. Przedsięwzięcie ma na celu zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką ochrony dziedzictwa narodowego oraz archeologicznego i jest jednym z działań podejmowanych przeciwko przestępczości archeologicznej i sakralnej.
-
Spotkanie z policjantami w SP nr 1 w Słupcy
W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji. Zachęcali do noszenia odblasków.
-
Lekcja w sądzie i w komendzie policji
W ramach projektu „STOP mowie nienawiści” realizowanego przez słupeckich policjantów, przygotowano dla młodzieży zajęcia edukacyjno - informacyjne w Sądzie Rejonowym w Słupcy i Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy. Dotyczyły one przestępstw wynikających z mowy nienawiści, odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także służyły poznaniu pracy sędziego i policjanta.
-
Dyżury eksperckie dla seniorów
Na początku listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzałkowie odbyły się dyżury eksperckie pracowników ZUS, KRUS, PCPR i Policji. Z tą ciekawą inicjatywą wystąpili organizatorzy konferencji dla seniorów, która w październiku odbyła się w Strzałkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz sami seniorzy.
-
Policjant czytał dzieciom w przedszkolu
W ramach projektu, w którym dorośli czytają dzieciom książki, do słupeckiego MISIA USZATKA został zaproszony policjant. Spotkał się z przedszkolakami jednej z grup i oprócz czytania udzielił przedszkolakom kilku rad, jak być bezpiecznym.
-
O mowie nienawiści podczas konferencji w Zagórowie
9 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. W tym dniu w Zagórowie słupeccy policjanci wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zagórowie zorganizowali konferencję „STOP mowie nienawiści” skierowaną głównie do młodzieży.
-
Konferencja „STOP mowie nienawiści”
W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyła się inauguracja projektu „STOP mowie nienawiści”. Jego głównym założeniem jest zwiększenie świadomości młodzieży i osób dorosłych w zakresie przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. Będzie on realizowany przy współudziale słupeckiej policji, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie oraz Szkoły Podstawowej w Zagórowie.
-
U przedszkolaków w Piotrowicach
Dzieci z Przedszkola Gminnego w Piotrowicach odwiedziła policjantka. Rozmawiała z maluchami o bezpiecznych zachowaniach na drodze, oraz o tym, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu i na placu zabaw.
-
Konferencja dla seniorów w Strzałkowie
Chcąc przeciwdziałać zjawisku przestępczości, której ofiarami stają się przede wszystkim osoby starsze słupecka policja prowadzi spotkania profilaktyczne, które zwiększają świadomość społeczną w tym zakresie. Dzięki współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przygotowano konferencję dla słuchaczy Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pn.„Aktywnie i Bezpiecznie ”.
-
Spotkanie profilaktyczne w szkole w Ciążeniu
W Szkole Podstawowej w Ciążeniu zorganizowano spotkanie profilaktyczne z policjantem. Młodsi uczniowie wysłuchali prelekcji o bezpiecznej drodze do szkoły. Starszym przybliżono zagrożenia, jakie mogą napotkać w sieci internetowej oraz zagadnienia związane ze zgubnym wpływem używek na zdrowie i zachowania nastolatków.