Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Mundurowi kontrolowali obóz harcerski
Słupeccy policjanci wspierani przez strażaków i inne służby prowadzą działania związane z bezpieczeństwem wypoczywających w naszym powiecie dzieci i młodzieży. Współpracują z opiekunami obozów i kolonii, przestrzegają dzieci przed nierozmyślnym działaniem i dają wskazówki jak się zachować w sytuacjach zagrożenia. Mundurowi odwiedzili ostatnio obóz harcerski, który został zorganizowany w miejscowości Lipnica przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „ZAWISZA” Federacja Skautingu Europejskiego.
-
O bezpiecznych wakacjach w Lądzie, Powidzu i Przybrodzinie
W minionym tygodniu z grupą dzieci z Kalisza, przebywających na obozie letnim w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie spotkał się policyjny profilaktyk. W Powidzu i Przybrodzinie kolonistów z Turku i Poznania odwiedził dzielnicowy. Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego Policja rozpoczęła działania wzmacniające bezpieczeństwo uczestników zorganizowanych form wypoczynku. Mundurowi przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku, bezpiecznego poruszania się na drogach, dają wskazówki, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia. Promują program „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
-
Promowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na festiwalu w Powidzu
Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Słupcy uczestniczyli w III Festiwalu Życia zorganizowanym w Powidzu przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Krwinka" oraz Urząd Gminy w Powidzu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Patriotyzm mam we krwi”. Na policyjnym stanowisku mundurowi promowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz przypominali młodym ludziom o zgubnym wpływie używek na ich życie i zachowanie.
-
Z nauczycielami w SOSW o zagrożeniach dopalaczami i narkotykami
Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką przygotowali dla nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prelekcję na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z używania dopalaczy, narkotyków i alkoholu. Świetnym uzupełnieniem wykładu była narkowalizka, którą mundurowi prezentują podczas spotkań z rodzicami i gronem pedagogicznym. Podobne spotkania odbyły się już w kilku innych szkołach.
-
Policjanci na festynie rodzinnym w Orchowie
Podczas festynu rodzinnego w Orchowie policjanci z miejscowego posterunku policji promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz informowali o zgubnym wpływie narkotyków i dopalaczy. Mundurowi zabezpieczali również biegi towarzyszące wydarzeniu. Dwóch funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Orchowie uczestniczyło w IX Biegu Memoriałowym im. A.Lewandowskiego CROSS KOLEJARZA - BIEG NIEPODLEGŁOŚCI.
-
O bezpiecznych wakacjach w słupeckiej "Jarzębince"
Aby uniknąć przykrych zdarzeń, jakie mogą przydarzyć się podczas letniego wypoczynku, policjanci rozpoczęli spotykania z dziećmi i młodzieżą szkolną przekazując rady, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie wakacji. Przedszkolaków z „Jarzębinki” odwiedzili policjanci zajmujący się profilaktyką.
-
„POZNAJEMY SWOJE KORZENIE” - zakończenie drugiej edycji projektu
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Koninie, Muzeum Okręgowym w Koninie i Muzeum Regionalnym w Słupcy zakończyła kolejną odsłonę projektu profilaktycznego dla uczniów pt: „POZNAJEMY SWOJE KORZENIE”. Uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia przygotowano w zabytkowym klasztorze w Lądzie.
-
Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie
Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowały Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie. Dla dzieci i młodzieży przygotowano konkursy, występy, pokazy i wykłady. Do współpracy zaproszono samorządowców, strażaków, psychologów, pedagogów, harcerzy, muzyków, plastyków, krwiodawców oraz uczniów ze szkoły średniej. Wszystko po to, aby pokazać, że można spędzać wolny czas bez stosowania używek i przemocy oraz propagować ideę niesienia pomocy innym.
-
Konferencja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wójtem Gminy Powidz zorganizowała konferencję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" połączoną ze społeczną debatą ewaluacyjną dla gminy Powidz. Tematyka spotkania dotyczyła rozpoczynającego się wkrótce sezonu letniego oraz bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych w naszym powiecie. Po spotkaniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowoczesnej łodzi patrolowej dla słupeckich policjantów.
-
Przedszkolaki z MISIA u słupeckich policjantów
Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 MIŚ w Słupcy. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, a mundurowi przygotowali dla nich wiele atrakcji. Były spotkania z policjantami różnych pionów, radiowozy i policyjne motocykle. Wielkie zaciekawienie wzbudziła wizyta u technika kryminalistycznego oraz praca dyżurnych na stanowisku kierowania.