Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Młodzież z wizytą w sądzie i komendzie policji
Ciekawą lekcję edukacji prawnej dla uczniów jednej ze szkół podstawowych z Konina przygotował Sąd Rejonowy w Słupcy wspólnie z policjantami słupeckiej jednostki policji. Młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej, wysłuchać prelekcji o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz odwiedzić mundurowych w ich miejscu pracy. Wizyta w sądzie i komendzie policji pozwoliła młodzieży na ,,oswojenie" miejsc, o których nawet dorośli mówią z obawą i w innym świetle ujrzeć pracę sędziów i policjantów.
-
Spotkanie z policjantami w SOSW w Słupcy
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy spotkali się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w szkole, na drogach oraz podczas spędzania czasu wolnego. Mundurowi poruszyli tematy przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz właściwego korzystania z dróg przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
O cyberprzestępczości na spotkaniach w Strzałkowie i Koszutach
Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu słupeccy policjanci spotykali się z uczniami i prowadzili prelekcje dotyczące cyberprzestępczości. Radzili jak właściwie poruszać się w wirtualnej sieci, tak aby nie popaść w kolizję z prawem lub nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.
-
Warsztaty dotyczące przemocy w ZSZ w Słupcy
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy realizują projekt "Razem Przeciw Przemocy", którego celem jest kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw młodzieży wobec przemocy, a zwłaszcza przemocy domowej. Młodzi ludzie uczestniczą w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się wspomnianą problematyką. W tym tygodniu zajęcia dla uczniów prowadzili słupeccy policjanci.
-
O cyberprzemocy w Cieninie Zabornym
Słupeccy policjanci spotkali sie z uczniami Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym, aby porozmawiać z nimi o skutkach wynikających z niewłaściwego korzystania Internetu oraz o zagrożeniach, jakie można napotkać w wirtualnym świecie.
-
Prelekcje dla uczniów ZSE w Słupcy
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy policjanci przeprowadzili prelekcje, które miały na celu zwiększenie świadomości uczniów odnośnie zagrożeń płynących z używania alkoholu i narkotyków oraz przybliżenie odpowiedzialności nieletnich w przypadku kolizji z prawem.
-
O bezpieczeństwie na Dzień Babci i Dziadka
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy prowadzą działania profilaktyczne, aby przeciwdziałać zjawisku przestępczości, której ofiarami stają się osoby starsze. W tym tygodniu mundurowi odwiedzili seniorów z gminy Słupca, którzy obchodzili dzień Babci i Dziadka w przedszkolach, do których uczęszczają ich wnukowie. Spotkania były świetną okazją do przedstawienia porad, jak chronić siebie i swoje mienie przed różnego rodzaju oszustami, złodziejami oraz innymi osobami, które chcą wykorzystać ufność i otwartość osób starszych.
-
Policjantki u przedszkolaków z Młodojewa
Przedszkolaków z Młodojewa odwiedziły policjantki z Wydziału Prewencji. Podczas spotkania funkcjonariuszki powtórzyły z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz przypomniały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
-
Konferencja „Dzieci dla dzieci o przemocy”
W ramach realizacji projektu profilaktycznego pn. „Razem przeciw przemocy” Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych w Słupcy oraz Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupcy zorganizowała konferencję dla uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Słupca pod hasłem „Dzieci dla dzieci o przemocy”. Głównym celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodzieży na temat przemocy domowej i rówieśniczej oraz kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw moralnych wobec problemu. Przedsięwzięcie objęła patronatem Wójt Gminy Słupca.
-
Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej
W ramach realizacji projektu „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny” Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowała szkolenie dla młodzieży gimnazjalnej powiatu słupeckiego. Zagadnienia stosowania przez młodzież używek i ich zgubnego wpływu na zdrowie oraz zachowanie małoletnich miały na celu zwiększenie świadomości uczniów oraz przybliżenie odpowiedzialności nieletnich w przypadku kolizji z prawem.