Mapa zagrożeń
Rozmiar czcionki
-
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy wraz Komendą Powiatową Policji w Słupcy przygotowała szkolenie dla zarządców i administratorów budynków wielorodzinnych z terenu powiatu słupeckiego. Tematem wiodącym były warunki ochrony przeciw pożarowej, ale poruszono również tematy związane z niewłaściwym parkowaniem i zastawianiem dróg oraz dojazdów p.poż. Policjanci dodatkowo promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazywali jej zalety w poprawie bezpieczeństwa na danym terenie.
Dodano: 29.10.2024 -
Przed nami kolejny upalny weekend. Wiele osób będzie wypoczywało nad wodą. Niestety nie wszyscy pamiętają, że szczególnie należy przestrzegać zasad bezpiecznych zachowań wypoczywając nad morzem, jeziorem, czy rzeką. Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodano: 18.08.2023 -
W sezonie jesienno - zimowym każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów osób, bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci sprawdzą, czy ktoś potrzebuje pomocy.
Dodano: 22.11.2022 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 6 lat. To jeden z kanałów wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy społeczeństwem a Policją. Dzięki KMZB można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom różne problemy. Została stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we wrześniu 2016 roku i udostępniona do obsługi przez policję. Wystarczy dostęp do internetu i komputer lub smartfon, aby wskazać miejsce, gdzie naszym zdaniem policjanci powinni zająć się różnymi sprawami.
Dodano: 13.10.2022 -
5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, zamieszkania czy wypoczynku.
Dodano: 06.10.2022 -
W miniony weekend na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczono liczbę 1 mln 800 tys. naniesionych zgłoszeń. Blisko 2,5 mln użytkowników i ponad 8,4 mln odsłon od 2016 r. świadczy o nieustającej popularności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwiającej wskazanie Policji miejsc zagrożonych w sposób całkowicie anonimowy, zarówno z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych poprzez strony internetowe www. jak i urządzeń mobilnych. Zachęcamy również do pobrania na urządzenia mobile aplikacji KMZB, dostępnej bezpłatnie w sklepach Google Play jak i App Store.
Dodano: 17.03.2021 -
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Dodano: 11.02.2021 -
W sezonie jesienno - zimowym każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów osób, bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci sprawdzą, czy ktoś potrzebuje pomocy.
Dodano: 02.12.2020 -
W powiecie słupeckim przez cztery lata funkcjonowania mapy zanotowano niemal 2500 zgłoszeń o niepokojących obywateli przypadkach dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci po sprawdzeniu zgłaszanych problemów potwierdzili zasadność około połowy z nich, wiele zostało wyeliminowanych. Ponad 80 przypadków zakwalifikowano jako żart lub pomyłkę.
Dodano: 02.10.2020 -
Już od ponad 4 lat mieszkańcy Wielkopolski mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia służącego do zgłaszania zagrożeń, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo w najbliższym sąsiedztwie.
Dodano: 29.09.2020