Mapa zagrożeń
Rozmiar czcionki
-
W miniony weekend na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczono liczbę 1 mln 800 tys. naniesionych zgłoszeń. Blisko 2,5 mln użytkowników i ponad 8,4 mln odsłon od 2016 r. świadczy o nieustającej popularności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwiającej wskazanie Policji miejsc zagrożonych w sposób całkowicie anonimowy, zarówno z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych poprzez strony internetowe www. jak i urządzeń mobilnych. Zachęcamy również do pobrania na urządzenia mobile aplikacji KMZB, dostępnej bezpłatnie w sklepach Google Play jak i App Store.
Dodano: 17.03.2021 -
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Dodano: 11.02.2021 -
W sezonie jesienno - zimowym każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów osób, bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci sprawdzą, czy ktoś potrzebuje pomocy.
Dodano: 02.12.2020 -
W powiecie słupeckim przez cztery lata funkcjonowania mapy zanotowano niemal 2500 zgłoszeń o niepokojących obywateli przypadkach dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci po sprawdzeniu zgłaszanych problemów potwierdzili zasadność około połowy z nich, wiele zostało wyeliminowanych. Ponad 80 przypadków zakwalifikowano jako żart lub pomyłkę.
Dodano: 02.10.2020 -
Już od ponad 4 lat mieszkańcy Wielkopolski mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia służącego do zgłaszania zagrożeń, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo w najbliższym sąsiedztwie.
Dodano: 29.09.2020 -
W 2019 roku zanotowano ogółem 406 zgłoszeń, z czego nie potwierdzono 250 informacji, potwierdzono 115, wyeliminowano 12 przypadków zagrożeń ( dodatkowo 2 w weryfikacji). 26 zgłoszeń określono jako żart lub pomyłkę.
Dodano: 17.01.2020 -
W powiecie słupeckim przez trzy lata funkcjonowania mapy zanotowano niemal 2000 zgłoszeń o niepokojących obywateli przypadkach dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci po sprawdzeniu zgłaszanych problemów potwierdzili zasadność około połowy z nich, wiele zostało wyeliminowanych. Przypomnijmy, że dzięki KMZB można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom różne problemy.
Dodano: 01.10.2019 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jeden z kanałów wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy społeczeństwem a Policją. Jednym z warunków skuteczności KMZB jest dostosowanie funkcjonujących rozwiązań do aktualnych potrzeb oraz dokonujących się zmian w zakresie rodzajów występujących zagrożeń. Przeprowadzone analizy spowodowały dodanie do katalogu zagrożeń nowej kategorii pod nazwą „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”.
Dodano: 07.02.2019 -
Dzisiaj, 5 października 2018 r., mijają dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. W tym czasie blisko 1,5 mln użytkowników, 5 mln odsłon strony i ponad 900 tys. naniesionych zagrożeń potwierdzają słuszność zaproponowanego w 2016 r. społeczeństwu rozwiązania. Przekazane przez mieszkańców tą drogą informacje w blisko 50% zostały potwierdzone przez Policję. W powiecie słupeckim przez dwa lata funkcjonowania mapy zanotowano 1578 zgłoszeń o niepokojących obywateli przypadkach dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa.
Dodano: 05.10.2018 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna na internetowych stronach, czy aplikacja na urządzenia mobilne "Moja Komenda" na dobre wpisały się w funkcjonowanie Policji. W ramach kontynuacji działań promujących nowe narzędzia służące do komunikowania sie z policjantami dzielnicowi spotykają się z dyrektorami placówek oświatowych, wychowawczych oraz pomocowych i przekazują plakaty informujące o powyższych ułatwieniach.
Dodano: 04.03.2018