Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
O kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” w szkole w Wólce
W ramach kampanii edukacyjno – profilaktycznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” słupeccy policjanci spotkali się ze starszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Wólce. Mundurowi przygotowali specjalną prelekcję, podczas której zaprezentowali spot i hasło towarzyszące kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz tematyczne filmy.
-
Bieg pod hasłem kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy wraz Urzędem Miasta i Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowali V Nocny Rekreacyjny Bieg Uliczny „5 z PASJĄ”. Tegoroczna edycja biegu odbyła się pod hasłem „Narkotyki, dopalacze zabijają”. Przedsięwzięcie promowało zdrowy i aktywny styl życia, zwracając jednocześnie uwagę na bezpieczne i odpowiedzialne zachowania w życiu codziennym.
-
Przestrzegali przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami nad wodą i eksperymentowaniem z używkami
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przygotowała piknik edukacyjno - informacyjny dla osób korzystających z letniego wypoczynku nad Jeziorem Powidzkim. Policjanci wspierani przez Państwową Straż Pożarną ze Słupcy oraz Oddział Miejsko – Powiatowego WOPR w Słupcy zorganizowali szkolenia z ratownictwa wodnego i medycznego, oraz przypominali o zgubnym wpływie alkoholu i środków odurzających na zdrowie i życie człowieka.
-
Policjanci podczas kontroli obozów przestrzegali przed dopalaczani i niewłaściwymi zachowaniami nad wodą
Słupeccy policjanci wspierani przez strażaków i inne służby prowadzą działania związane z bezpieczeństwem wypoczywających w naszym powiecie dzieci i młodzieży. Mundurowi odwiedzili w lipcu obozy harcerskie, które zorganizowano w miejscowości Kierz. Oprócz wskazówek, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, przestrzegają przed eksperymentowaniem z używkami, promują kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na IV Festiwalu Życia w Powidzu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy uczestniczyli w IV Festiwalu Życia zorganizowanym w Powidzu przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Krwinka", Urząd Gminy w Powidzu, Dom Kultury w Powidzu oraz miejscową Bibliotekę Publiczną. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy krewniakami”. Na policyjnym stanowisku mundurowi promowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz przypominali młodym ludziom o zgubnym wpływie używek na ich życie i zachowanie, dodatkowo promowali wśród dorosłych zawód policjanta.
-
„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” i festyn w Lądku
Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”. Wakacje kojarzą się większości osób ze spędzaniem wolnego czasu nad różnymi akwenami wodnymi. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom policjanci podejmują liczne działania informacyjno - edukacyjne, aby uświadamiać dzieci i dorosłych o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku. Poniżej krótka relacja z festynu w Lądku.
-
Podsumowanie III edycji projektu "Razem przeciw przemocy"
Podsumowano III edycję projektu "Razem Przeciw Przemocy" realizowanego przez policjantów, kuratorów i pracowników socjalnych oraz nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy, który był skierowany do uczniów słupeckiej zawodówki . Głównym celem projektu było kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw młodzieży wobec przemocy domowej.
-
Policjanci propagowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają” na Gminnym Dniu Profilaktyki
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Słupcy zorganizowały Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie. Dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Słupca przygotowano występy, wykłady, pokazy i konkursy. Do współpracy zaproszono samorządowców, psychologów, pedagogów, strażaków, harcerzy, uczniów ze szkoły średniej oraz aktorów. Wszystko po to, aby pokazać, że można spędzać wolny czas bez stosowania używek i przemocy oraz propagować ideę niesienia pomocy innym.
-
Przedszkolaki z BAJKI z wizytą w komendzie policji
Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola BAJKA w Słupcy. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i wysłuchać porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem. Z komendy wychodziły obdarowane maskotką wielkopolskich policjantów - sierż. Pyrkiem, którą otrzymały od samego Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy.
-
O bezpieczeństwie młodzieży i prawach człowieka w ZSP w Zagórowie
Przed zakończeniem roku szkolnego słupeccy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie i debatowali z młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w kontekście zbliżających się wakacji. Wśród poruszanych tematów zalazły się min. in. prawa człowieka, dyskryminacja, mowa nienawiści, handel ludźmi, przemoc, zagrożenia wynikające ze stosowania używek. Głównym celem spotkania było było zwiększenie świadomości młodzieży odnośnie poruszanych problemów oraz kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw moralnych wobec omawianych zagadnień.