Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Przestrzegali przed nieodpowiedzialnym zachowaniem nad wodą
W dniu 24 lipca br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali działania informacyjno-edukacyjne na plażach Jeziora Powidzkiego w miejscowości Powidz, Przybrodzin i Kosewo.
-
Patrol wodny przypomina o odpowiedzialnym spędzaniu czasu nad wodą i na wodzie!
Lato to dla wielu osób czas wypoczynku i beztroskiej zabawy nad wodą. W Wielkopolsce mamy sporo jezior z największym z nich na czele Jeziorem Powidzkim - idealne miejsce do spędzenia czasu wolnego. Policjanci z patrolu wodnego apelują: nie psujcie Waszych wakacyjnych planów i wypoczywajcie z głową! Wakacje nie zwalniają nikogo z odpowiedzialności! Woda to żywioł!
-
O bezpiecznych wakacjach w "SZANSIE"
Słupeccy policjanci prowadzą działania związane z bezpieczeństwem mieszkających i wypoczywających w naszym powiecie dzieci oraz młodzieży. Na początku lipca odwiedzili „Dom dla dzieci i młodzieży SZANSA” w Kosewie, gdzie promowali kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W czasie spotkania nie zabrakło też porad z zakresu ruchu drogowego, bezpiecznego internetu, czy profilaktyki uzależnień.
-
Ruszył konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartował konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zachęcamy do nagrania max. 60-sekundowego spotu, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w wodzie lub w jej okolicy, pokazania wszystkim jak można zdrowo oraz aktywnie spędzać wolny czas i wygrania atrakcyjnych nagród.
-
KWP - Seniorze! Nie daj się oszukać!
Po raz kolejny policjanci apelują do osób starszych o nie przekazywanie pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy. Wielkopolscy policjanci w przeciągu kilku dni otrzymali kilka zgłoszeń o oszustwach i usiłowaniach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Nie dajmy się oszukać. Ostrzegamy, aby w kontaktach z obcymi, również przez telefon, być bardzo ostrożni.
-
W ZSE o cyberzagrożeniach, prawach człowieka i odpowiedzialności prawnej nieletnich
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy policjanci przeprowadzili prelekcje, które miały na celu zwiększenie świadomości uczniów odnośnie cyberzagrożeń, ochrony praw człowieka i przeciwdziałania mowie nienawiści oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Założeniem spotkań było również przybliżenie młodym ludziom prawidłowych postaw moralnych wobec omawianych problemów oraz wyrobienie szacunku dla porządku prawnego.
-
Policjanci i strażacy u seniorów w Cieninie Zabornym
Słupeccy policjanci wspólnie ze strażakami uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym dla seniorów z gminy Słupca przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Wrzos” w Cieninie Zabornym. Na zaproszenie organizatora przygotowali zajęcia profilaktyczne, których celem było podniesienie świadomości osób starszych w zakresie różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w życiu codziennym. Policjanci udzielali porad w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
-
Szkolenie dla nauczycieli
Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Odział w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zorganizował szkolenie dla nauczycieli. Słupeccy policjanci radzili, jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
BEZPIECZNE FERIE Z ZESPOŁEM SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W KOTUNI
Policjanci z Komendy Powiatowej w Słupcy wspólnie z strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Słupcy ponownie połączyli swoje siły, aby uczyć dzieci i młodzież bezpiecznych zachowań. Jak co roku, dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowego wypoczynku.
-
Bezpieczne ferie z policją i strażą
Przed nami ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, służby ratunkowe: policja, straż pożarna prowadzą spotkania w szkołach pn. Bezpieczne ferie zimowe. Tym razem odwiedzili uczniów z Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.