Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Szkolenie służb i instytucji w zakresie ratownictwa na wodzie
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie ze stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Słupecki zorganizowała dwudniowe szkolenie nad Jeziorem Powidzkim dotyczące współpracy instytucji i służb naszego regionu. Przedsięwzięcie zaplanowano przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego, gdyż głównym celem wydarzenia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami wodnymi powiatu słupeckiego.
-
Wizyta w komendzie uczniów z SP nr 3
Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć w jakich warunkach pracują. Przewodnikiem po policyjnej jednostce był sierż. Pyrek.
-
Konferencja "Razem Przeciw Przemocy"
W minionym tygodniu na specjalnej konferencji podsumowano V edycję projektu "Razem Przeciw Przemocy" realizowanego przez policjantów, nauczycieli, kuratorów i pracowników socjalnych. Projekt był skierowany do starszych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy, a jego głównym celem było kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw młodzieży wobec przemocy domowej.
-
Kolejna wizyta sierż. Pyrka w powiecie słupeckim
Sierżant Pyrek jest zawsze bardzo ciepło witany przez dzieci, młodzież i dorosłych. Maskotka wielkopolskich policjantów chcąc odwiedzić wszystkie powiaty w naszym województwie ma bardzo napięty grafik, a kalendarz zaplanowanych wizyt wręcz pęka w szwach. Dlatego bardzo cieszymy się, że kolejny raz pluszowy policjant odwiedził okolice Słupcy. Na przełomie maja i czerwca spotykał się z najmłodszymi w przedszkolach, tych nieco starszymi w szkołach podstawowych oraz wszystkimi chętnymi na festynach i piknikach.
-
Policjanci na festynie w Powidzu
W Powidzu zorganizowano Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny pod patronatem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna i Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Do współpracy w organizacji wydarzenia zaproszono policjantów z Poznania i Słupcy. Wśród zaproszonych gości była nadkom. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
-
ZAPRASZAMY na znakowanie rowerów w Powidzu
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy zaprasza na znakowanie rowerów, które odbędzie się w sobotę 28 maja br. w godz. 14.00-17.00 w Powidzu przy plaży Ośrodka Wypoczynkowego "ŁAZIENKI".
-
Policjanci prowadzili zajęcia profilaktyczne dla rodziców w SP nr 1 w Słupcy
Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką przygotowali dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy specjalną prelekcję na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z używania dopalaczy i narkotyków. Świetnym uzupełnieniem wykładu była narkowalizka, dzięki której uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak wyglądają różnego rodzaju środki narkotyczne oraz przyrządy do ich zażywania, przechowywania, czy dystrybucji.
-
O narkotykach i dopalaczach na Szkolnym Dniu Profilaktyki w Zagórowie
Policjanci ze Słupcy i Zagórowa uczestniczyli w obchodach Szkolnego Dnia Profilaktyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie. Wraz z zaproszonymi gośćmi i prelegentami przestrzegali młodzież przed eksperymentowaniem z narkotykami i nowymi substancjami psychoaktywnymi, których zażywanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.
-
Pierwszy Dzień Wiosny z sierżantem Pyrkiem
Uczniowie ze szkół podstawowych w Drążnej i Cieninie Kościelnym obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny wspólnie z sierż. Pyrkiem i słupeckimi policjantami. Maskotka wielkopolskich policjantów szukała z dziećmi oznak wiosny i żegnała zimę pod postacią Marzanny. Dzieci zaprosiły Pyrka do wspólnych zabaw i śpiewania piosenek, a pluszowy policjant zachęcał do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i dzielił się z maluchami poradami, jak bezpiecznie spędzać czas na wiosennych spacerach. Dla chętnych policjanci przygotowali stanowisko znakowania rowerów.
-
Zimowa profilaktyka w bibliotece w Słupcy
Słupeccy policjanci wzięli udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy FERIE W BIBLIOTECE. Zorganizowali tam zimowe warsztaty profilaktyczne i zaprosili do nauki poprzez zabawę dzieci spędzające w mieście zimową przerwę w nauce.