Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Młodojewo, Szydłówiec, Powidz - profilaktyka na świeżym powietrzu
Słupeccy policjanci wspieranie przez dzielnicowych prowadzili działania profilaktyczne korzystając z gościnności społeczności lokalnych w Szydłówcu, Młodojewie i Powidzu. Mundurowi podczas zorganizowanych festynów znakowali rowery i przypominali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, zwłaszcza podczas powrotu dzieci do szkół. Wśród najmłodszych propagowali serwis internetowy pyrek.pl, starszym uczestnikom przypominali o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Na wszystkich odwiedzających policyjne stanowisko czekały elementy odblaskowe, balony oraz poradniki. Nie brakowało specjalnie przygotowanych gier i zabaw.
-
Znakowanie rowerów w Orchowie połączone z profilaktyką dla seniorów.
W czwartek słupeccy policjanci oraz dzielnicowy Posterunku Policji w Orchowie w ramach e-usługi Wielkopolski Bezpieczny Rower -Wiberoo prowadzili akcję znakowania rowerów przy Urzędzie Gminy w Orchowie.
-
Bezpieczny powrót do szkoły
Przedstawiamy krótką fotorelację z działań prewencyjnych prowadzonych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, mającą na celu zabezpieczenie powrotu do szkół dzieci i młodzieży.
-
W Strzałkowie o usłudze WIBEROO, aplikacji KMZB i poradach KRUS
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z działań profilaktycznych w Strzałkowie. Policjanci ze Słupcy i Posterunku Policji w Strzałkowie znakowali rowery oraz promowali e-usługę WIBEROO– Wielkopolski Bezpieczny Rower. Zachęcali też do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), a także wspólnie z przedstawicielami KRUS w Słupcy przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych.
-
Policjanci podczas kontroli obozu przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami
Policjanci wspierani przez strażaków i inne służby prowadzą działania związane z bezpieczeństwem wypoczywających w naszym powiecie dzieci i młodzieży. Słupeccy funkcjonariusze odwiedzili w sierpniu obóz harcerski, który zorganizowano w miejscowości Kierz. Oprócz udzielania wskazówek, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, promowali kampanię ”Dopalacze niszczą życie”.
-
Spotkanie profilaktyczne w MICHASIÓWCE w Giewartowie
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” słupeccy policjanci spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na koloniach zorganizowanych przez SunSport MICHASIÓWKA w Giewartowie. Mundurowi rozmawiali z kolonistami , jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz przygotowali tematyczne quizy.
-
WIBEROO - weź udział w konkursie "Bezpiecznym rowerem przez świat"
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników rowerów zorganizowaliśmy dla Państwa wakacyjny konkurs, w trakcie którego przypomnicie sobie zasady poruszania się rowerem po drodze oraz dokonacie sprawdzenia wyposażenia swoich jednośladów. Masz ROWER DUŻY czy MAŁY - przed Tobą Świat cały !
-
ZAPRASZAMY na kolejne znakowanie rowerów w Strzałkowie
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy zaprasza na znakowanie rowerów, które odbędzie się 17 sierpnia br. w godz. 9.00-13.00 na placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 5. Policjanci oprócz promowania usługi WIBEROO– Wielkopolski Bezpieczny Rower, będą zachęcali do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Mundurowi wspólnie z przedstawicielami KRUS w Słupcy przypomną o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych.
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Kosewie
Policjanci, strażacy oraz woprowcy przy udziale Urzędu Gminy w Ostrowitem i Stowarzyszenia „Dwa Dęby” zorganizowali festyn profilaktyczny nad Jeziorem Powidzkim w Kosewie pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze zachęcali najmłodszych do zabaw na portalu pyrek.pl oraz znakowali rowery w ramach e – usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.
-
Policjantki przestrzegały przed eksperymentowaniem z używkami
Podczas spotkania profilaktycznego zorganizowanego w Domu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Kosewie słupeccy policjanci przybliżyli zagadnienia realizowane w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”.