Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Nie odwracaj wzroku od współczesnych niewolników - Projekt Escapetruck 2024
17 października br., na Targowisku Miejskim w Słupcy będą miały miejsce działania edukacyjno-informacyjne uświadamiające mieszkańców o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi pod nazwą ESCAPE TRUCK. Słupca znalazła się na liście 10 miast, które wezmą udział w projekcie i do których zawita pojazd ewakuacyjny, z którego, aby się wydostać, należy rozwiązać zagadkę wymagającą współpracy i logicznego myślenia. Organizatorami słupeckiego wydarzenia są Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Urząd Miasta Słupcy.
-
Dzieciństwo bez przemocy – działania słupeckiej Policji
Słupeccy policjanci aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Funkcjonariusze podczas działań profilaktycznych prowadzą szkolenia i spotkania informacyjno-edukacyjne. Działania mają na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa, na temat zjawiska przemocy, ale także mobilizację do działania, aby nikt nie był obojętny na krzywdę dzieci. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie.
-
Relacja z wizyt sierż. Pyrka w Koszutach i Wólce
Tym razem pluszowy policjant sierż. Pyrek odwiedzając powiat słupecki zawitał do Wólki i Koszut. Pomagał słupeckim funkcjonariuszom w edukacji przedszkolaków i młodszych uczniów szkół podstawowych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wskazywał jak właściwie zachowywać się podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca policjantów oraz że zawsze mogą liczyć na ich pomoc.
-
Sierżant Pyrek na spotkaniach w Młodojewie i Cieninie Kościelnym
Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się z dziećmi z przedszkolakami i uczniami klas 0-3, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa, dotyczących różnych sytuacji , jakie mogą przytrafić się w domu , w drodze do przedszkola, czy szkoły oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci miały również okazję poznać Sierżanta Pyrka, maskotkę wielkopolskich policjantów.
-
W Ostrowitem z Pyrkiem w Krainie Pyrlandii
Maskotka wielkopolskich policjantów Sierżant Pyrek został zaproszony do szkoły Podstawowej w Ostrowitem, aby uczestniczyć w corocznych obchodach Dnia Pyrlandii. Towarzyszyli mu słupeccy funkcjonariusze, którzy wraz z pluszowym policjantem przygotowali dla dzieci i młodzieży specjalne zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowali noszenie odblasków.
-
U przedszkolaków z JARZĘBINKI na obchodach „Światowego Dnia Bez Samochodu”
Słupeccy policjanci spotkali się z przedszkolakami z ,,Jarzębinki’’ w ramach obchodów „Światowego Dnia Bez Samochodu”. Mundurowi rozmawiali z dziećmi, jak być bezpiecznym pieszym, rowerzystą, czy pasażerem samochodu.
-
"Pomachaj kierowcy" z Kreskówką
"Pomachaj kierowcy" to akcja Wielkopolska Policja przypominająca o tym, jak ważne jest zwracanie na siebie uwagi w relacji pieszy – kierowca.
-
STOISKO PROFILAKTYCZNE PODCZAS AKCJI „RATUJMY ŻYCIE”
W ubiegłą niedzielę słupeccy policjanci na zakończenie wakacji uczestniczyli w wydarzeniu pod nazwą „Ratujmy życie” na promenadzie im. bosmana Franciszka Szulczyńskiego w Słupcy, na którym wystawili stoisko profilaktyczne. Zapraszali do wzięcia udziału w grach i konkursach edukacyjnych promujących przede wszystkim bezpieczne zachowania nad wodą i w ruchu drogowym. Mundurowi zachęcali także do wstąpienia w szeregi Policji.
-
Bezpieczna Droga do Szkoły z Sierżantem Pyrkiem
W pierwszych dniach września policjanci pełnią wzmożoną służbę w rejonach szkół i przedszkoli. Nadzorują ruch pieszych, zwracają uwagę na kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych, zwłaszcza tych, które dotyczą zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - profilaktyka na obozie piłkarskim w Powidzu
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się w dniu wczorajszym z chłopcami z Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Inowrocławia. Mundurowi propagowali bezpieczne formy wypoczynku nad wodą i opowiedzieli, na czym polega praca policjantów oraz pokazali sprzęt policyjny wykorzystywany podczas służby.