Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
„Dwa światy – ty decydujesz, w jakim świecie dorastasz i żyjesz” dalszy ciąg akcji
Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy i Inspektora Profilaktyki i Uzależnień w Urzędzie Miasta w Słupcy, to ciąg dalszy działań prowadzonych w ramach akcji „Dwa światy – ty decydujesz w jakim świecie dorastasz i żyjesz”. Tym razem mundurowi zaprosili do komendy dzieci i młodzież spędzającą okres wakacji w mieście. Pamiętajmy, że kluczowym elementem w walce z uzależnieniami jest profilaktyka. Być może dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie nie sięgną w przyszłości po zakazane prawem i wyniszczające organizm środki.
-
Kolejna odsłona akcji „Dwa światy – ty decydujesz, w jakim świecie dorastasz i żyjesz”
Tym razem w ramach akcji „Dwa światy – ty decydujesz, w jakim świecie dorastasz i żyjesz” odbyły się działania z Sanepidem, policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. Kontynuowano umieszczanie palatów profilaktycznych w przestrzeni publicznej.
-
WAKACYJNA PROFILAKTYKA NA DNIACH POWIDZA
Słupeccy policjanci podczas obchodów Dni Powidza uczestniczyli w lokalnym festynie. Na policyjnym stanowisku zapraszali do wzięcia udziału w grach i konkursach edukacyjnych promujących przede wszystkim bezpieczne zachowania nad wodą.
-
Piknik profilaktyczny na plaży w Kosewie
Policjanci ze Słupcy i Ostrowitego wspólnie z Urzędem Gminy Ostrowite, a także strażakami z PSP w Słupcy i OSP w Kosewie przygotowali na plaży w Kosewie piknik profilaktyczny. W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zorganizowano warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego nad wodą, a także liczne gry, zabawy i tematyczne konkursy.
-
Bezpieczeństwo podczas prac polowych - wspólne działania służb
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy cyklicznie prowadzą w okresie wakacji działania profilaktyczne skierowane do rolników. Tematem przewodnim jest bezpieczeństwo podczas prac polowych. Poszczególne akcje prowadzą zarówno policjanci Wydziału Prewencji, jak i Wydziału Ruchu Drogowego. Często uczestniczą w nich przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koninie.
-
Wakacyjne spotkanie z przedszkolakami z „Bajki”
Policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się z przedszkolakami ze słupeckiej BAJKI. Przygotowali specjalne zabawy, aby w przystępny sposób przekazać dzieciom ważne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa w czasie spędzania czasu wolnego w wakacje. Maluchy dowiedziały się również na czym polega praca policjantów oraz kim jest sierż. Pyrek.
-
Wakacyjne spotkanie profilaktyczne w Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” słupeccy policjanci spotkali się z dziećmi spędzającymi czas wolny w Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie. Przygotowali tematyczne filmy i quizy, dzięki którym przypominali dzieciom i młodzieży, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
-
Spotkanie profilaktyczne z harcerzami
5 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy br. zorganizowali specjalne spotkanie profilaktyczne dla harcerzy wypoczywających nad Jeziorem Powidzkim w miejscowości Kierz. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać zarówno podczas obozu, jak i w życiu codziennym.
-
Przedwakacyjne spotkania w szkołach
Przed rozpoczęciem wakacji policjanci odwiedzają szkoły, aby porozmawiać z uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, radzą, jak unikać zagrożeń w czasie letniego wypoczynku i wskazują bezpieczne zachowania. Słupeccy mundurowi spotkali się z dziećmi i młodzieżą ze szkoły w Cieninie Kościelnym, Kotuni i Lądku. W Cieninie Kościelnym w działania profilaktyczne włączyli się strażacy z OSP w Kamieniu, którzy przygotowali dla uczniów warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
-
O bezpieczeństwie na festynie w Drążnej
Słupeccy policjanci w niedzielne popołudnie, 16 czerwca, uczestniczyli w festynie rodzinnym w Drążnej. Dla uczestników wydarzenia przygotowali liczne atrakcje oraz uczyli, jak bezpiecznie spędzić czas podczas letniego wypoczynku i jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami. Największym zainteresowaniem cieszyły się gry i konkursy z tematami bezpieczeństwa w tle. Chętni mieli okazję oznakować swój rower w ramach e-usługi Wiberoo - Wielkopolski Bezpieczny Rower. Oprócz treści profilaktycznych nie zabrakło promocji zawodu policjanta.