Spotkania z Bezpieczeństwem
Rozmiar czcionki
-
Słupca - finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo Bez Przemocy”
We wtorek, 19 listopada, zakończyła się ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu o godzinie 17.00, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, fasady budynków oraz wiele innych obiektów architektonicznych w całej Polsce rozświetliły się na czerwono. W Słupcy oświetlono budynek słupeckiej Policji. Czerwień symbolizuje miłość i odwagę, a nasz gest ma na celu uświadomienie, jak istotne jest tworzenie bezpiecznego środowiska.
-
Policjanci na spotkanich w szkołach w Kowalewie Opactwie, Cieninie Kościelnym, Zagórowie i Słowikowie
Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz cyberprzemoc były tematami wiodącymi pogadanek policjantów, jakie odbyli w szkołach podstawowych w Kowalewie Opactwie, Cieninie Kościelnym, Zagórowie i Słowikowie. Policjanci promowali również podczas spotkań ogólnopolską kampanię "Dzieciństwo bez Przemocy" oraz policyjną akcję „Świeć przykładem”.
-
Uczniowie ze Strzałkowa w słupeckiej komendzie Policji
Słupecką komendę policji odwiedziły dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. Dzieci mogły w praktyce sprawdzić, na czym polega praca policjantów różnych pionów i zwiedzić słupecką jednostkę.
-
Policjanci na spotkaniu w w Oratorium Salezjańskim w Lądzie
Z dzieci i młodzieżą spędzającą czas wolny na zajęciach w Oratorium Salezjańskim w Lądzie spotkali się policjanci ze Słupcy. Policjanci promowali podczas spotkania ogólnopolską kampanię "Dzieciństwo bez Przemocy" ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy oraz policyjną akcję „Świeć przykładem”.
-
Działania słupeckich policjantów w dniu 1 listopada
Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz podległych posterunków byli obecni na drogach powiatu słupeckiego oraz w okolicach cmentarzy. Czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących. Cieszy fakt, że przez cały dzień mimo wzmożonego ruchu nie doszło do kolizji i wypadków drogowych, nie zatrzymano piratów drogowych, czy nietrzeźwych kierowców. Jedynie w Lądku przy cmentarzu zgłoszono szkodę spowodowaną zarysowaniem lakieru jednego z zaparkowanych aut. Pamiętajmy, że czas Wszystkich Świętych powinien być pełen zadumy i pamięci, a nie nieodpowiedzialnych zachowań, które mogą przynieść kolejne drogowe tragedie! Bądźcie bezpieczni! Działania "ZNICZ" potrwają jeszcze do niedzieli 3 listopada br..
-
Odblaskowa wizyta w SP nr 1 w Słupcy
Słupeccy policjanci wraz z przedstawicielami klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Mundurowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, wskazywali na ich ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drogach.
-
O zawodzie policjanta i historii Policji w ZSE w Słupcy
Podkomisarz Dariusz Nowicki spotkał się z uczniami klas policyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy, aby przybliżyć młodzieży zawód policjanta. Oprócz promocji zawodu funkcjonariusz przygotował wykład o historii Policji.
-
O bezpieczeństwie na drodze z przedszkolakami ze słupeckiego MISIA
W minionym tygodniu dzieci z Przedszkola nr 2 MIŚ w Słupcy odwiedziła policjantka. Opowiedziała maluchom o swojej pracy i o tym, jak należy się zachowywać w drodze do i z przedszkola, aby być bezpiecznym. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zaprosiły funkcjonariuszkę na przedstawienie pt. „Jestem bezpieczny”.
-
Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie 2024
Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowały Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „W życiu ważne zadanie, to używek unikanie”. Uczniów ze starszych klas szkół podstawowych zaproszono do obejrzenia tematycznego przedstawienia teatralnego, a także na warsztaty z samoobrony, warsztaty z dietetykiem i trenerem personalnym, a także na spotkanie z przedstawicielami słupeckiego Sanepidu i dzielnicowymi z miasta i gminy Słupca.
-
ESCAPE TRUCK w Słupcy - służby mundurowe zwracały uwagę na problem współczesnego niewolnictwa
W czwartek, 17 października, na słupeckim targowisku odbyła się ciekawa akcja profilaktyczna uświadamiające mieszkańców o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi. Współorganizowali ją policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wraz ze strażnikami granicznymi z Placówko SG w Kaliszu oraz Starostwem Powiatowym w Słupcy i Urzędem Miasta Słupcy.