INFORMACJE DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH
Jak załatwić sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy? Krótki przewodnik
Niesłyszący i niedosłyszący petenci Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika podczas załatwiania swoich spraw w urzędzie.
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.).
Osoby uprawnione są zobowiązane zgłosić zamiar korzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie. Aby to zrobić, należy:
pobrać i wypełnić formularz zgłoszenia - plik do pobrania poniżej - i przesłać na adres e-mail: dyzurny.slupca@po.policja.gov.pl , bądź faksem pod numer: 47 77 38 215.
Tłumacz online dostępny przez komunikator Jabber. Informacja o usłudze na stronie: https://euslugi.policja.pl/eu/
Dla wiadomości SMS dla osób niesłyszących w województwie wielkopolskim został uruchomiony numer 519064780.
Podczas zgłaszania za pomocą sms na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego należy napisać SMS:
• jestem osobą niesłyszącą
• adres zdarzenia: powiat, gminę, miejscowość, ulicę oraz numer domu lub mieszkania, numer klatki w bloku oraz piętro, na którym doszło do zdarzenia
• krótką informację co się stało
• liczbę poszkodowanych osób
• służbę, która jest potrzebna
• swoje imię i nazwisko
• Czekać na zwrotny SMS z CPR, potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia
• Czekać na służbę ratunkową w zgłoszonym i bezpiecznym miejscu.
Krótki przewodnik w 10 punktach:
1. Przygotuj się: Zanim udasz się do nas, upewnij się, że masz przy sobie dowód osobisty. Będzie on potrzebny do odbioru przepustki i dalej załatwienia Twojej sprawy.
2. Jak dojechać samochodem: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy znajduje się na wjeździe do miasta, przy ulicy Poznańskiej 13. Po przejechaniu dwóch rond kieruj się na wprost, gdzie zaczyna się ul. Poznańska. Wzdłuż ulicy po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe, gdzie wyznaczone są miejsca dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
3. Jak dojść z przystanku kolejowego: Jeżeli przyjedziesz pociągiem kieruj się ul. Dworcową w stronę centrum Słupcy, dalej przy dwóch rondach prosto i wchodzisz wprost na ul. Poznańską, przy której znajduje się budynek komendy.
4. Jak dojść z przystanku autobusowego: Jeżeli przyjedziesz autobusem, wysiądź na przystanku przy ul. Pułaskiego. Dalej kieruj się w kierunku ulicy Poznańskiej. Należy skręcić w przejście parkingiem pomiędzy budynkami Urzędu Miasta Słupcy i Starostwa Powiatowego w Słupcy. Wychodzi się na wprost na ul. Poznańską 13, gdzie mieści się Komenda Powiatowa Policji w Słupcy.
5. Nasz obiekt bardzo łatwo znaleźć. Nazwa „POLICJA” została umieszczona w formie neonu nad wejściem do budynku. Dodatkowo przed głównym wejściem zawieszona jest czerwona tablica z nazwą „Komenda Powiatowa Policji w Słupcy”.
Jeżeli poruszasz się na wózku inwalidzkim lub o chodziku lub przy wykorzystaniu kul łokciowych, albo masz inne schorzenia utrudniające poruszanie, możesz skorzystać z windy. W tym celu wezwij za pomocą „dzwonka przywoławczego” umieszczonego przed schodami wejściowymi do jednostki, policjanta, który Ci pomoże w dostępie do budynku.
6. Odbierz przepustkę: Po weryfikacji tożsamości otrzymasz przepustkę, która upoważni Cię do wejścia na teren jednostki.
7. Nie chodź sam: Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po terenie jednostki samodzielnie. Będziesz miał przydzielonego policjanta lub pracownika policji, który będzie Ci towarzyszył w trakcie przebywania na Komendzie.
8. Psi przewodnik: Jeżeli korzystasz z psa asystującego, możesz z nim wejść na teren obiektu. Upewnij się, że pies ma odpowiednie oznaczenia.
9. Zachowuj spokój: Bądź spokojny i cierpliwy. Wszystkie nasze procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Twojego jak i innych osób.
10 Zakończenie wizyty: Po załatwieniu wszystkich spraw, opuść teren jednostki zgodnie z instrukcjami wyznaczonego pracownika.
Pamiętaj, że jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj!
Film INFORMACJE DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH
Pobierz plik INFORMACJE DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH (format mp4 - rozmiar 29.7 MB)