Debata powiatowa 2015

debata_4aW środę 10 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy odbyła się debata powiatowa z udziałem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego oraz Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka. Policjanci debatowali z mieszkańcami powiatu słupeckiego pod hasłem „Decydujmy wspólnie”. Spotkanie służyło wypracowaniu modelu współpracy Policji, samorządów i mieszkańców na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie słupeckim.

Aby mieszkańcy powiatu słupeckiego biorący udział w dyskusji otrzymali pełną odpowiedź na zadawane pytania za stołem prezydialnym wspólnie z szefem słupeckich funkcjonariuszy zasiadł Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski , Starosta Powiatu Słupeckiego oraz Zastępca Burmistrza Słupcy. Na sali obecni byli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, radni, przewodniczący gminnych komisji, sołtysi, przedstawiciele instytucji współpracujących ze słupecką Policją na rzecz bezpieczeństwa, dyrektorzy szkół, księża, przedstawiciele mediów. Na początku debaty Komendant Wojewódzki i Wojewoda nakreślili tematykę spotkania, przybliżyli ideę debat społecznych, mówili o konieczności współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Wielkopolsce. Komendant Powiatowy Policji w Słupcy przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu słupeckiego.
W kolejnej części debaty uczestnicy mogli zadawać pytania, oraz przedstawić swoje spostrzeżenia i uwagi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Najczęściej poruszaną problematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mówiono o stanie dróg, nadmiernym korzystaniu z dróg powiatowych i gminnych przez kierowców samochodów ciężarowych, którzy omijając autostradę, drogi krajowe i wojewódzkie niszczą pozostałe drogi. Zgłaszano potrzebę większej liczby patroli drogówki w godzinach wieczorowo-nocnych w Słupcy z uwagi na nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez motocyklistów. Zwrócono uwagę na bezpieczeństwo na drogach podczas obecności maszyn rolniczych podczas żniw. Były głosy chwalące pracę policjantów i ich zaangażowanie w funkcjonowanie społeczności lokalnej. Na większość pytań udzielono wyczerpujących odpowiedzi. Część wniosków zapisano. Komendanci i Wojewoda zapewnili, że po sprawdzeniu i przeanalizowaniu zostaną rozpatrzone,, a wyniki ustaleń zostaną przekazane wnioskującym.


Spotkanie trwało dwie godziny i zgromadziło na auli około 75 osób. Każdy z uczestników otrzymał wypełnienia anonimową ankietę, w której mógł wyrazić swoje zdanie na temat samej debaty.

Goście debaty podsumowując spotkanie podziękowali obecnym za zabranie głosu w dyskusji. Zaznaczyli, że aby zadbać o bezpieczeństwo należy działać wspólnie i głośno mówić o tym, co można poprawić w funkcjonowaniu służb i samorządów oraz mentalności społeczeństwa.

 

debata_1a
debata_2a
debata_7a
debata_3a
debata_5a
debata_6a
debata_8a
debata_9a

 

Powrót na górę strony