Aktualności

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2022

Data publikacji 12.01.2022

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 

Jednocześnie informujemy o punktach kontroli autobusów:

 

  • Słupca, ul. Kopernika 13 - teren parkingu przy MOSiR

  • Słupca, ul. Dworcowa - w rejonie stacji PKP

  • Wilczna 1, rejon parkingu przy K-92 przy restauracji „Gościniec Kmieć”

  • Wólka, gm. Strzałkowo, rejon parkingu przy K-92

     

Prośby o kontrole prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 47 773 82 60.

  • WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2022
Powrót na górę strony