Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowała autem mając niemal 3 promile alkoholu w organizmie

alkosensorCodziennie kilkuset ludzi w Polsce staje się przestępcami, mimo, że nikomu nie wyrządzili krzywdy. Zdecydowali się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci prowadzą działania mające ograniczyć ten proceder. Kontrolują kierujących pojazdami, prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne. Wczoraj zatrzymali jedną z rekordzistek. Kobieta prowadziła auto mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

13 lipca w Słupcy policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę pow.konińskiego, która kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badania wykazały, że zawartość alkoholu w jej organizmie kształtowała się na poziomie około 3 promili. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

W Kodeksie Karnym znajdziemy informacje, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu w/w przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi 3 lata. Dodatkowo w razie skazania sprawcy sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej w wysokości co najmniej 5 000 zł.

Powrót na górę strony