Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki na drogach powiatu

yyySłupeccy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do jakich doszło w piątek i sobotę w naszym powiecie. Jedna osoba nie żyje, pięć odniosło poważne obrażenia. Policjanci apelują o rozważne i odpowiedzialne korzystanie z dróg przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

6 lipca ok. 13.20 na prostym odcinku drogo wojewódzkiej 262 doszło do zderzenia busa dostawczego i samochodu osobowego. Pracujący na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Jadący w stronę Orchowa samochodem m-ki Ford Fiesta zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym spowodował, że nadjeżdżający z przeciwka VW LT chcąc uniknąć zderzenia  zjechał na lewy pas, jednak kierowca Forda powrócił  na swój pas ruchu co doprowadziło do zderzenia obu pojazdów. Kierowca forda 23 - letni mieszkaniec gm. Ostrowite poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierująca busem z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Koninie. Dwie pasażerki vw-ena przewieziono do szpitala w Słupcy. Po badaniach jedną z nich zwolniono do domu, a drugą zatrzymano na obserwacji – okazało się, że miała złamaną rękę.

 

zzzz

 

7 lipca br. ok. 7.20 na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Wierzbocice, na zwężonym odcinku trasy kierujący busem m-ki Mercedes obywatel Łotwy nie zachował należytych środków ostrożności oraz  nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego m-ki Citroen. Citroen stał na lewym pasie drogi oczekując na włączenie się do ruchu z uwagi na zwężenie drogi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Citroenem podróżowało 5 osób ( w tym 2 dzieci w wieku 14 i 3 lat ). Busem podróżowali obywatele Łotwy, łącznie 7 osób.  Do szpitali we Wrześni, Słupcy i Koninie przewieziono 9 osób na badania lekarskie. Część  pokrzywdzonych po udzieleniu pierwszej pomocy zwolniono do domów, głównie z potłuczeniami i otarciami skóry. Poważniejszych obrażeń ciała doznali: pasażerka citroena, która miała złamane żebra oraz trzech pasażerów busa, z których jeden miał złamany obojczyk, drugi złamane żebra i dziecko  lat 8, które przewieziono do szpitala w Koninie z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Po konsultacji ze Starostą Słupeckim obywateli Łotwy do czasu przyjazdu ich krewnych, którzy zabiorą ich do kraju zakwaterowano w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Lądku.

 

xxx
zdjęcia KP PSP Słupca

 

Powrót na górę strony