Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono ciało zaginionego nurka

nurek_maleOd czterech dni policjanci i strażacy z powiatu słupeckiego poszukiwali zaginionego nurka z Poznania. 52-leni mężczyzna nurkował w niedzielę z kolegami w Jeziorze Powidzkim. Mężczyznę pomagali szukać również koledzy z klubu, z którymi nurkował. To oni dzisiaj znaleźli jego ciało leżące na dnie jeziora.

10 kwietnia ok. 12.00 w Giewartowie zgłoszono zaginięcie osoby - 54 letniego nurka z Poznania. Mężczyzna nurkował z kolegami w Jeziorze Powidzkim. Po pewnym czasie zasygnalizował im , że ma problemy z aparatem tlenowym i popłynął do brzegu. Koledzy utrzymywali z nim kontakt wzrokowy, a kiedy był ok. 10 m od brzegu ponownie zanurkowali. Po wyjściu na brzeg nie zastali kolegi, ani jego sprzętu.  Do godzin wieczornych trwały poszukiwania z udziałem strażaków PSP Słupca, PSP Konin-grupa płetwonurków, OSP Ostrowite, Kosewo, Piotrowice oraz Policji. W następnych dniach do poszukiwań przystąpili specjalnie przeszkoleni policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, strażacy z PSP w Poznaniu wraz z psami służbowymi. W poszukiwaniach pomagali też koledzy zaginionego-nurkowie. Patrolowano brzeg jeziora z łodzi, miejsce gdzie mężczyzna był ostatnio widziany i jego okolice sprawdzano przy użyciu specjalnego sonaru, nurkowie schodzili pod wodę penetrować akwen,.

Dzisiaj, krótko przed godziną 13.oo ciało nurka znaleziono leżące na dnie jeziora. Znajdowało się 7m pod wodą i ok. 35 m od brzegu. Znaleźli je koledzy mężczyzny, którzy nurkowali w okolicy. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji , która być może da odpowiedź co było przyczyną tragedii.

 

nurek_2
nurek_1
nurek_4
 

 

Powrót na górę strony