Spotkanie dzielnicowych i seniorów z Zagórowa - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Spotkanie dzielnicowych i seniorów z Zagórowa

Data publikacji 11.10.2019

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zagórowie spotkali się z osobami starszymi skupionymi w zagórowskim Klubie Seniora. Udzielali porad z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zaprosili na debatę społeczną „Bezpieczny Senior” organizowaną wspólnie z z Urzędem Gminy Zagórów i licznymi instytucjami powiatowymi. Przybliżyli też zasady korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Policjanci wytłumaczyli, czym charakteryzują się metody oszustw na tzw. legendę, jak chronić się przed złodziejami i jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypomnieli zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania. Mówili o założeniach programu "Dzielnicowy bliżej nas" i „Moja Komenda”.

Na zakończenie spotkania mundurowi zaprosili wszystkich na konferencję "Bezpieczny Senior", którą organizują z lokalnym samorządem, MGOK w Zagórowie, Stowarzyszeniem"Wspólne podwórko" oraz ZUS, KRUS, PCPR i Urzędem Skarbowym.

  • Spotkanie dzielnicowych i seniorów z Zagórowa
  • Spotkanie dzielnicowych i seniorów z Zagórowa
  • Spotkanie dzielnicowych i seniorów z Zagórowa