KPP Słupca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Słupeccy strzelcy na podium

  25 maja br. w Środzie Wielkopolskiej odbyły się IV Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie dla policjantów. Turniej obok aspektu rywalizacji sportowej, służył doskonaleniu technik strzeleckich i wymiany doświadczeń funkcjonariuszy ze Środy, Słupcy, Wrześni, Śremu i Kórnika. Drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zajęła wysokie II miejsce.

 2. Bez pozwolenia przeszukiwał teren wykrywaczem metalu

  Na terenie powiatu słupeckiego występują stanowiska archeologiczne, gdzie zdarzają się incydenty związane z nielegalną eksploracją artefaktów. W czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chodził z wykrywaczem metalu po chronionym terenie w miejscowości Ląd. Miał przy sobie wydobyte wcześniej stare monety. Zgodnie z nowymi przepisami odpowie za popełnienie przestępstwa.

 3. Wyróżnienia dla policjantów podczas obchodów 100-lecia wielkopolskich służb konserwatorskich

  W Poznaniu odbył się jubileusz 100-lecia powołania służby ochrony zabytków w województwie wielkopolskim organizowany przez wojewodę wielkopolskiego oraz wielkopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Z okazji zaszczytnego jubileuszu zostały wręczone odznaczenia i nagrody konserwatorskie. Wśród wyróżnionych był słupecki policjant asp.sztab. Artur Kamiński, który otrzymał Złotą Odznakę Za Opiekę nad Zabytkami.

 4. asp.sztab. Artur Kamiński – człowiek z pasją

  Podczas XI Nocy w Muzeum w Słupcy przygotowano dwie wystawy dotyczące wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Jedna z nich powstała w oparciu o interesujący zbiór patriotycznych kartek pocztowych, który użyczył policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy Artur Kamiński – pasjonat lokalnej historii i archeologii.

 5. LIST MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO DO FUNKCJONARIUSZEK I FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH PODLEGŁYCH MSWIA

 6. Święto Policji 2018

  20 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów oraz mszy świętej. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. W całym kraju obchody Święta Policji zostały objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

 7. Zostan jednym z nas - wstąp w szeregi Policji

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie. Jeszcze dziś zadzwoń pod numer 19 997.

 8. Zatrzymany z białym proszkiem i zakazanymi roslinami

  15 października policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę , przy którym ujawnili niemal 10 gramów amfetaminy. Okazało się, że oprócz tych narkotyków mieszkaniec naszego powiatu uprawiał konopie indyjskie (inne niż włókniste), z których mógł otrzymać kilkadziesiąt gramów marihuany. Kryminalni zabezpieczyli biały proszek i rośliny do dalszych badań. Mężczyzna do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 9. Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane

  Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.

 10. Powiatowe obchody Święta Policji 2017

  28 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – nadkom. Maciej Purol – Naczelnik Wydziału Prewencji. 26 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola"Miś Uszatek" w Słupcy.