Z przedszkolakami o zawodzie policjanta - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Z przedszkolakami o zawodzie policjanta

Data publikacji 15.02.2019

W Przedszkolu Niepublicznym „Miś Uszatek” w Słupcy realizowany jest projekt edukacyjny “A gdy dorosnę zostanę...”, którego celem jest propagowanie i rozwijanie działań mających na celu wprowadzenie dzieci w świat zawodów. Poznając zawód policjanta przedszkolaki najpierw zaprosiły do siebie mundurowych, a następnie przyszły do słupeckiej komendy z rewizytą. Ich głównym gościem i przewodnikiem był dzielnicowy mł.asp. Łukasz Jarząbek.

Funkcjonariusz odwiedził przedszkolaków z sierż.sztab. Joanną Wolińską. Wspólnie opowiedzieli dzieciom na czym polega praca w policji i jak wygląda wyposażenie do służby policjanta. Otrzymały też wiele porad jak być bezpiecznym w domu, podczas zabawy i korzystając z dróg. Na zakończenie spotkania w przedszkolu mundurowi otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie i zaprosili przedszkolaków na komendę.

Podczas zwiedzania budynku na ul. Poznańskiej 13 maluchy zobaczyły jak wygląda policyjny areszt, stanowisko kierowania oraz zaprezentowano im policyjne pojazdy. Dowiedziały się, że nie wszyscy policjanci noszą mundury oraz że praca funkcjonariuszy różnych pionów i komórek różni się od siebie. Niezmienne pozostaje jedno, to że każdy policjant, to przyjaciel dziecka, któremu zawsze pospieszy z pomocą.