Spotkania w szkołach i przedszkolach przed feriami - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Spotkania w szkołach i przedszkolach przed feriami

Data publikacji 14.01.2019

Ferie zimowe to czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Musimy jednak pamiętać o bezpiecznych zachowaniach, aby nie doszło do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego przed feriami w przedszkolach i szkołach policjanci uczestniczą w spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas spędzania czasu wolnego w domu.

11 stycznia z dziećmi i młodzieżą w powiecie słupeckim spotkali się dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką. Zawitali m.in. przedszkola „Jarzębinka” i SP nr 1 w Słupy, do szkół w Giewartowie,Ostrowitem i Powidzu. Dzień wcześniej odbyło się spotkanie w Zagórowie. W Słupcy z dziećmi rozmawiała Joanna Wolińska oraz dzielnicowy Łukasz Jarząbek. W gminie Ostrowite z uczniami spotkał się dzielnicowy Daniel Łagutoczkin. A w Zagórowie młodzież odwiedzili dzielnicowi Paweł Ławniczak i Emil Wojtczak.

Dzięki prezentowanym filmom i prezentacjom multimedialnym przekazali dużo porad jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Na zakończenie spotkań policjanci życzyli wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.