Dzielnicowi o bezpiecznej drodze do szkoły i przedszkola - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi o bezpiecznej drodze do szkoły i przedszkola

Data publikacji 26.09.2018

Początek roku szkolnego to okres, w którym policjanci częściej spotykają się z uczniami i prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na zwiększenie świadomości dzieci w zakresie zagrożeń, jakie mogą napotkać podczas korzystania z dróg. Rozmawiają z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, jak się zachowywać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Wczoraj dzielnicowi z Posterunku Policji w Zagórowie spotkali się z przedszkolakami z Trąbczyna oraz uczniami z Zagórowa.

Asp. Paweł Ławniczak, asp. Emil Wojtczak wspólnie z asp.sztab. Marleną Kukawką spotkali się z uczniami klas początkowych Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Mundurowi przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami oraz uwrażliwiali uczniów na to, jak niebezpieczna może okazać się droga do szkoły, jeśli ktoś nie będzie przestrzegał podstawowych zasad ruchu drogowego. Wspólnie z maluchami powtórzyli przepisy i zasady dotyczące poruszania się pieszych i rowerzystów, przypominali o konieczności korzystania z fotelików i podkładek podczas jazdy samochodem oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponieważ istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze, jest korzystanie z elementów odblaskowych policjanci zaprezentowali uczestnikom spotkania filmy i zdjęcia obrazujące działanie odblasków, aby uświadomić dzieciom, że dzięki ich stosowaniu będą lepiej widoczne, a tym samym bardziej bezpieczne na drodze.

Funkcjonariusze spotkali się również z przedszkolakami z Trąbczyna. Opowiedzieli im o pracy policjantów oraz o tym, jak być bezpiecznym w domu i na drodze.