"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Powidzu - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Powidzu

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci, strażacy, woprowcy oraz żandarmi wojskowi przy udziale miejscowego samorządu prowadzili w Powidzu działania profilaktyczne "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Dla odpoczywających nad największym wielkopolskim jeziorem przygotowano pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z resuscytacji, stanowiska policyjne z poradami i konkursami, a także pokaz sprzętu służb mundurowych. Przedsięwzięcie miało charakter informacyjno – edukacyjny, dzięki czemu dorośli i dzieci mogli poznać zagrożenia, na jakie można natrafić podczas letniego wypoczynku oraz nauczyć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Inicjatorem przedsięwzięcia był dzielnicowy gminy Powidz st. asp. Sebastian Kopczyński. 7 lipca przy plaży Ośrodka Wypoczynkowego ŁAZIENKI w Powidzu stanęły stoiska profilaktyczne różnych służb. Policjanci ze Słupcy i Strzałkowa byli wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do współpracy zaproszono miejscowych strażaków, przedstawicieli WOPR, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z placówki w Powidzu przyjechali z amerykańskimi żołnierzami.

Dla wypoczywających nad wodą przygotowano specjalne warsztaty edukacyjno - informacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz pokaz ratownictwa wodnego. Policjanci uczyli o bezpiecznych zachowaniach nad wodą oraz na drogach. Przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami. Promując akcję ‘Pływam bez promili” zwracali uwagę na fakt, że połączenie alkoholu z pływaniem może skończyć się tragicznym wypadkiem. Dla dorosłych zorganizowano konkurs w alkogoglach, dzieci i młodzież zaproszono do zabaw. Chętni pod okiem ratowników mogli nauczyć się resuscytacji i dowiedzieć się jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku. Dużą atrakcją był pokaz pojazdów różnych służb. Do plażowiczów trafiły tematyczne koszulki, piłki plażowe, smycze oraz odblaski.