Dzielnicowy przestrzegał przed eksperymentowaniem z używkami - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowy przestrzegał przed eksperymentowaniem z używkami

Data publikacji 27.04.2018

„Papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze” to tematyka prelekcji z jaką policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. Spotkanie z miało na celu zwiększenie świadomości dzieci odnośnie zagrożeń płynących ze stosowania używek oraz przybliżenie odpowiedzialności nieletnich w przypadku kolizji z prawem.

Problematyka zgubnego wpływu używek na zdrowie oraz zachowanie małoletnich jest jedną z najczęściej poruszanych przez policjantów podczas spotkań z uczniami. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż karać policjanci chętnie korzystają z zaproszeń dyrekcji szkół na spotkania w ramach profilaktyki. W strzałkowskiej podstawówce spotkanie poprowadził dzielnicowy asp.sztab. Arkadiusz Adamski, który zaprosił do współpracy asp.sztab. Marlenę Kukawkę.

Policjanci wyjaśnili, czym jest uzależnienie, co może uzależniać i jak używki wpływają na zachowania młodzieży. Aby przestrzec przed nieprzemyślanymi zachowaniami uczniów funkcjonariusze przybliżyli zagadnienia prawne dotyczące nieletnich, którzy weszli w konflikt z prawem.