Nagroda dla słupeckich policjantów - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Nagroda dla słupeckich policjantów

Data publikacji 23.04.2018

Podczas odbywającej się w minionym tygodniu w Żerkowie odprawy służbowej z udziałem komendantów policji województwa wielkopolskiego miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom wojewódzkiego etapu konkursu na projekt działań profilaktycznych. Na podium stanęła dwuosobowa drużyna ze słupeckiej komendy policji prezentująca program"Dwa światy". Projekt zakłada inicjowanie przez Policję działań profilaktycznych przeciwdziałających demoralizacji i uzależnieniom, które zwiększą świadomość młodych ludzi odnośnie zagrożeń, jakie mogą napotkać w miejscu zamieszkania.

Na szczeblu wojewódzkim do konkursu przystąpiło 51 jednostek Policji województwa wielkopolskiego. Głównym zadaniem uczestników było napisanie przez dzielnicowego,  przy konsultacji z policyjnym profilaktykiem społecznym, programu profilaktycznego. W klasyfikacji generalnej przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w składzie asp.sztab. Dariusz Nowicki - profilaktyk oraz mł.asp. Łukasz Jarząbek- dzielnicowy zajęli wysokie II miejsce.

Program "Dwa światy" powstał z myślą o dzieciach i młodzieży mieszkającej lub uczącej się w Słupcy w rejonie służbowym dzielnicowego. Oprócz prelekcji i tematycznych warsztatów zaplanowano zorganizowanie tzw. Flashmob tj. zwołania się poprzez sieć w celu pozytywnej zmiany otoczenia i wspólnego „zażywanie“ legalnego narkotyku w postaci czytania książek na świeżym powietrzu, ogłoszenie konkursu na klasową grę terenową zawierającą treści profilaktyczne, bieg pod hasłem związanym z profilaktyką uzależnień oraz Galę Profilaktyczną połączoną z obchodami Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.