Dzielnicowy realizuje postulaty mieszkańców swojego rejonu - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowy realizuje postulaty mieszkańców swojego rejonu

Data publikacji 18.07.2017

Słupeccy policjanci podjęli kolejną inicjatywę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób mieszkających w Słupcy. Tym razem mundurowi wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta przeprowadzili lustrację ulic Ratajczak i Traugutta pod kątem prawidłowego parkowania pojazdów. Problemowe miejsca wskazali im sami mieszkańcy oraz osoby odwiedzające targowisko miejskie.

Wspólnie ustalono rozwiązania, które już wkrótce zostaną wprowadzone w życie.Wizje lokalne przeprowadzili Naczelnik Ruchu Drogowego podkom. Wojciech Kujawa, dzielnicowy st.asp. Marcin Czerniak wraz przedstawicielami Urzędu Miasta Grzegorzem Kozielskim i Tomaszem Parusem.

Problemy dotyczyły parkowania aut wdłuż bloku przy Traugutta 7, gdzie pojazdy utrudniały wjazd służbom ratowniczym. Natomiast auta pozostawiane po obu stronach drogi wzdłuż targowiska przy ul. Ratajczaka (zwłaszcza w dni targowe) utrudniały wyjazd i włączanie się do ruchu osobom wyjeżdżającym od strony bloków 3 i 3a, utrudniały mijanie się pojazdów i ograniczały widoczność zagrażając w ten sposób pieszym. Zdarzało się, że zaparkowane samochody utrudniały wyjazd pojazdom straży pożarnej.

Podczas wizji lokalnej ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie znaków pionowych B-36 (zakaz zatrzymywania) przy bloku Traugutta 7 oraz takiego samego znaku ale z tabliczką informującą"tylko w dni targowe od godz. 8.00-12.00" w wybranych miejscach na ul. Ratajczaka.