Kolejne inicjatywy dzielnicowych ze Słupcy - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Kolejne inicjatywy dzielnicowych ze Słupcy

Data publikacji 19.06.2017

Słupeccy dzielnicowi podjęli kolejną inicjatywę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób mieszkających w Słupcy. Mundurowi wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta przeprowadzili w tym tygodniu lustrację kolejnych ulic, na których występują problemy z wyjazdem z osiedli mieszkaniowych. Problemowe miejsca wskazali im sami mieszkańcy odwiedzając Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i nanosząc na nią swoje uwagi oraz przekazując informacje poprzez aplikację "Moja Komenda". Wspólnie ustalono rozwiązania, które już wkrótce zostaną wprowadzone w życie.

Wizje lokalne przeprowadzili st.asp. Marcin Czerniak i mł.asp. Małgorzata Król wraz Tomaszem Parusem - przedstawicielem Urzędu Miasta i jednocześnie radnym powiatowym. Problemy zgłosili mieszkańcy ulic Traugutta i Kopernika/Kilińskiego. Samochody parkowane wzdłuż ulicy Traugutta przy blokach 7 i 7a utrudniały wyjazd z drogi osiedlowej i włączanie się do ruchu. Podobnie było z wyjazdem na ulicę Kopernika od strony pakingu przy bloku 24. Jednak w tym miejscu widoczność dla włączających się do ruchu ograniczał posadzony żywopłot, który bardzo sie rozrósł.

Ustalono, że najlepszym rozwiązaniem na ul. Traugutta w będzie zmniejszenie liczby miejsc parkingowych z trzech do dwóch, co poprawi widoczność i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Natomiast na ul. Kopernika zaplanowano skrócenia linii żywopłotu. Zasadnym byłoby w tym miejscu wprowadzenie oznakowania przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej widocznego dla wyjeżdżających z parkingu.