Dzielnicowy podsumował rok pracy z dziećmi - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowy podsumował rok pracy z dziećmi

Data publikacji 09.06.2017

Dzielnicowy Łukasz Jarząbek na festynach rodzinnych organizowanych przez placówki oświatowe podsumował rok działalności profilaktycznej z najmłodszymi mieszkańcami swojego rejonu. W Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy rozdał nagrody dla dzieci uczestniczących w zajęciach w ramach programu "Bezpiecznie, to wiedzieć i znać". W Niepublicznym Przedszkolu "Miś Uszatek" podsumował z nauczycielami projekt "Ekspert bezpieczeństwa -bezpieczny przedszkolak". Dzieci dzięki cyklicznym spotkaniom z policjantem oraz z zaproszonymi przez niego gośćmi uczyły się przez cały rok zasad ruchu drogowego, norm współżycia społecznego oraz właściwego reagowania na potencjalne zagrożenia.

W Szkole Podstwowej nr 3 nagrody dla uczniów klas I-III, które wzięły udział w konkursie plastycznym o sierż. Pyrku - bohaterze programu "Bezpiecznie, to wiedzieć i znać" nagrody wręczał dzielnicowy i sam sierż. Pyrek – maskotka wielkopolskich policjantów. Do rąk dzieci trafiły maskotki, gry planszowe, worki na strój sportowy oraz kolorowanki.

W Niepublicznym Przedszkolu "Miś Usztek" w Słupcy każde dziecko otrzymało z rąk dzielnicowego dyplom "Ekspert Bezpieczeństwa" oraz medal z sierz. Pyrkiem. Była tez okazja, aby zasiąść za kierownicą radiowozu i sprawdzić jak działają sygnały świetlne i dźwiękowe.