Z dzielnicowym o bezpieczeństwie rowerzystów - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Z dzielnicowym o bezpieczeństwie rowerzystów

Data publikacji 25.05.2017

„Rowerem jeżdżę mądrze” to temat prelekcji, z jaką uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy odwiedzili policjanci. Funkcjonariusze rozmawiali z przyszłymi posiadaczami kart rowerowych o przepisach ruchu drogowego dotyczących rowerzystów oraz o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Dzielnicowy opowiedział o idei policyjnych patroli rowerowych.

W ramach projektu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy zorganizowano zajęcia z zakresu ruchu drogowego. Uczestniczyli w nich uczniowie klas czwartych oraz zparoszeni policjanci: asp. Szt. Dariusz Nowicki i dzielnicowy st.asp. Marcin Czerniak.

Mundurowi przypomnieli młodzieży, że z chwilą otrzymania karty rowerowej, będą oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, podobnie jak kierowcy samochodów, dlatego tak ważne jest, aby doskonale znali przepisy, które regulują poruszanie się po polskich drogach. Funkcjonariusze przedstawili zasady korzystania ze zwykłych dróg, ścieżek rowerowych, pasów ruchu dla rowerów i jak powinni zachować się rowerzyści na skrzyżowaniach. Omówili również błędy, jakie najczęściej popełniają użytkownicy popularnych dwóch kółek i przestrzegali przed ryzykownymi zachowaniami. Dzielnicowy opowiedział również o swojej codziennej służbie i o policyjnych patrolach rowerowych w okresie letnim.