Dzielnicowi i przyjaciele "Wyciagają dzieci z sieci" - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi i przyjaciele "Wyciagają dzieci z sieci"

Data publikacji 28.04.2017

"Wyciągamy dzieci z sieci" to hasło projektu, jaki przygotowali dzielnicowi z Posterunku Policji w Orchowie dla uczniów szkół z gmin Orchowo i Ostrowite. Mundurowi wspólnie z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną NIKOŚ w Gnieźnie zachęcali do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i poszukania sposobów spędzania czasu wolnego nie tylko przed ekranem komputera.

Dzielnicowy z Orchowa postanowił zwrócić uwagę młodzieży na zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z internetu. Zaprosił do współpracy swoich kolegów z sąsiedniej gminy i wspólnie postanowili wyciągnąć dzieciaki sprzed ekranów komputerów. Przygotowali plan działania i zaprosili do pomocy miejscowe instytucje. Na strzelnicy myśliwskiej zorganizowano lekcję w plenrze. Oprócz warsztatów tematycznych przewidziano ognisko i poczęstunek.

Policjanci zaprosili uczniów z klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną wszystkich placówek oświatowych z gminy Orchowo i Ostrowite. Poradnia z Gniezna przeprowadziła dla nich specjalne zajęcia uświadamiające dzieciom, jak łatwo można wpaść w pułapki internetu, czym jest cyberprzemoc. Terapeuci wskazywali sposoby radzenia sobie w trudnych sytacjach. Mundurowi tłumaczyli, jak nie zostać ofiarą osób łamiących prawo w sieci. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, tworząc prace na płótnie za pomocą sprayów i farb. Najwyżej została oceniona praca młodzieży z Zespołu Placówek Wspierania Rodziny SZANSA z Kosewa. Prace zostaną wykorzystane jako ilustracje materiałów informacyjno-edukacyjnych. Dzieci z opiekunami przewidziały niespodziankę dla dzielnicowych. Asp. Jacek Derengowski, sierż.szt. Ireneusz Bobrowski i st.sierż. Daniel Łagutoczkin otrzymali pracę z naszkicowanymi swoimi podobiznami z podpisem "Dzielnicowi bliżej nas". Przeprowadzenie przedsięwzięcia było możliwe dzięki zaangażowaniu Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Koła Łowieckiego IV Knieja w Orchowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Orchowie, którym orgaznizatorzy serdecznie dziękują za pomoc.