Orchowo, Ostrowite – dzielnicowi bliżej nas - Dzielnicowy bliżej nas - KPP Słupca

Dzielnicowy bliżej nas

Orchowo, Ostrowite – dzielnicowi bliżej nas

Data publikacji 14.03.2017

W ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi z Posterunku Policji w Orchowie spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami swoich rejonów. Odwiedzili przedszkolaków i uczniów klas I-III, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Sierż.szt. Ireneusz Bobrowski spotkał sie z przedszkolakami z Orchowa. Czytał dzieciom bajki i mówił o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Po przeczytaniu opowiadań omawiano dobre i złe cechy bohaterów. Maluchy rozróżniały pozytywne i negatywne zachowania, otrzymały kolorowanki tematyczne o ogólnie pojętym bezpieczeństwie. – Dzielnicowy w najbliższym czasie odwiedzi kolejne grupy dzieci, by mogły bliżej poznać jego pracę i uzyskać wiele cennych porad w zakresie bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, w kontaktach z obcymi – zapowiada Iwona Górna, kierownik posterunku w Orchowie.

Dzielnicowi z Ostrowitego mł.asp. Jacek Derengowski oraz st.sierż. Daniel Łagutoczkin odwiedzili przedszkolaków z Giewartowa, Ostrowitego oraz uczniów klasy I-III Szkoły Podstawowej Giewartów. Mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontaktach z rówieśnikami i obcymi. Dla starszych dzieci przygotowali filmy isntruktażowe mówiące o potencjalnych zagrożeniach, głównie o bezpiecznym korzystaniu z internetu.