Odpowiedzą za złamanie zasad ruchu drogowego - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Odpowiedzą za złamanie zasad ruchu drogowego

Data publikacji 08.06.2020

W czasie minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również prawo jazdy osoby, która kierując pojazdem w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/k. Kryminalni będą również sprawdzać okoliczności kierowania pojazdem przez mieszkańca Słupcy, od którego pobrano krew do badań na obecność narkotyków. Apelujemy o jadę zgodną z przepisami ruchu drogowego!

5 czerwca w Giewartowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, nałożyli grzywnę i „dopisali” punkty karne na jej koncie. Zatrzymany dokument zostanie przesłany do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

6 czerwca w Suszewie policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który prowadził samochód osobowy będąc w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dzień później funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali w Lądzie obywatela Ukrainy, który kierując autem wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że był pijany, miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.