Poradnik Użytkowników Dróg

Wakacyjne podsumowanie sytucacji na drogach powiatu słupeckiego

Data publikacji 06.09.2019

Podsumowując sytuację na słupeckich drogach podczas minionych wakacji należy zauważyć, że statystyki zdarzeń drogowych pogorszyły się w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrosła liczba wypadków drogowych oraz kolizji, więcej osób zostało rannych, więcej poniosło śmierć. Podając poniższe liczby i porównania liczymy, że przemówią do wyobraźni korzystających z dróg kierowców i pieszych. Jednocześnie policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów regulujących poruszanie się na drogach.

Podczas minionych wakacji doszło do 16 wypadków drogowych i 117 kolizji. W zdarzeniach tych dwie osoby poniosły śmierć, 16 osób zostało rannych. Dla porównania podczas ubiegłorocznych wakacji doszło do 10 wypadków i 109 kolizji, 11 osób odniosło rany, nikt nie zginął.

Nadal głównymi przyczynami większości zdarzeń drogowych są wymuszanie pierwszeństwa, nadmierna prędkość i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Zbliża się jesień, szybciej zapada zmrok, często zmieniają się warunki atmosferyczne. Tym bardziej należy zachować ostrożność i maksymalnie skoncentrować uwagę na tym, co dzieje się na drodze.