Poradnik Użytkowników Dróg

10. edycja akcji "Ze św. Krzysztofem na drodze" rozpoczęta

Data publikacji 22.07.2019

Z okazji dnia patrona kierowców już po raz dziesiąty policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z duchownymi rozpoczęli działania „Ze św. Krzysztofem na drodze”. Inauguracja akcji miała miejsce w parafii pw. św. Małgorzaty w Graboszewie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udzielali porad oraz rozdawali materiały informacyjne.

Akcja skierowana była do kierowców i miała przypominać o właściwych zachowaniach podczas prowadzenia pojazdów oraz respektowaniu przepisów drogowych. Asp. Adam Szymaszek na zaproszenie księdza proboszcza Grzegorza Kwaśniewskiego wygłosił po mszy świętej krótką prelekcję o przyczynach wypadków drogowych, a następnie przy okazji święcenia pojazdów rozdawał tematyczne ulotki.

W ciągu najbliższego tygodnia policjanci będą prowadzili wspólną akcję mundurowych i kapłanów w kolejnych parafiach. Podejmowanie tak niestandarowych działań pozwala w inny niż zwykle sposób dotrzeć do dorosłych uczestników ruchu i wpłynąć na wyobraźnię kierowców. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło ponad 240 osób. Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego.


 

 • święcenia auta przed kościołem, policjant rozdaje ulaotki
  akcja Ze św. Krzysztofem na drodze - Graboszewo 1
 • święcenia auta przed kościołem, policjant rozdaje ulotki
  akcja Ze św. Krzysztofem na drodze - Graboszewo 3
 • święcenie motoroweru przed kościołem, policjant rozdaje ulotki
  akcja Ze św. Krzysztofem na drodze - Graboszewo 4
 • święcenia auta przed kościołem, policjant rozdaje ulotki
  akcja Ze św. Krzysztofem na drodze - Graboszewo 5
 • święcenia auta przed kościołem, policjant rozdaje ulotki
  akcja Ze św. Krzysztofem na drodze - Graboszewo 6