Poradnik Użytkowników Dróg

Spotkanie z policjantami przed egzaminem na kartę rowerową

Data publikacji 29.05.2019

Przekazanie uczniom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element współpracy Policji z placówkami oświatowymi. W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczny rowerzysta” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy spotkali się z dziećmi Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy. Zajęcia zorganizowano w klasach czwartych, których uczniowie wkrótce będą zadawali egzaminy na kartę rowerową.

Funkcjonariusze powtórzyli z uczniami podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych i rowerzystów. Sprawdzili wiedzę dotyczącą znaków drogowych, przejazdów przez skrzyżowania oraz wskazali najczęściej popełniane błędy przez osoby jeżdżące na jednośladach. Przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

W Piotrowicachpolicjanci spotkali się również z uczniami pozostałych klas, aby porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w czasie wakacji.

  • zdjęcie grupowe uczniów z policjantami
    przed egazminem na kartę rowerową Piotrowice 1
  • pogadanka o bezpiecznych wakacjach w szkole w Piotrowicach
  • przed egazminem na kartę rowerową SP 1