Poradnik Użytkowników Dróg

Podsumowanie kolejnych działań"Prędkość- zero tolerancji"

Data publikacji 13.05.2019

10 i 12 maja br. na terenie powiatu słupeckiego były przeprowadzone działania „Prędkość – zero tolerancji” ukierunkowane na kontrole pojazdów i sprawdzenie, jak kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących prędkości jazdy. Akcja była prowadzona przez kilka wybranych godzin w miejscach szczególnie zagrożonych, gdzie dochodzi najczęściej do kolizji i wypadków drogowych.

Słupeccy policjanci w czasie działań ujawnili 31 wykroczeń drogowych za które nałożyli mandaty karne. Najczęściej kierujący pojazdami przekraczali dozwolone limity prędkości na drogach – 30 przypadków.

Policjanci sprawdzili również trzeźwość 34 kierowców. Niestety w przypadku trzech kontrolowanych konieczne będzie przeprowadzenie postępowań karnych, gdyż prowadzili pojazdy będąc pod znacznym wpływem alkoholu.

2 maja w Ciążeniu policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało ok. 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Tego samego dnia w Ostrowie Kościelnym wpadł kolejny pijany kierowca. Tym razem na jazdę na „podwójnym gazie” zdecydował się 52- letni kierowca motoroweru. Jak sprawdzili policjanci miał ok. 1,8 promila alkoholu w organizmie. Pod koniec dnia policjanci zatrzymali jeszcze jednego nietrzeźwego kierowcę. W Słupcy funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem osobowym mając ok. 2,5 alkoholu w organizmie.