Porady na święta i nie tylko - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Porady na święta i nie tylko

Data publikacji 18.04.2019

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura, to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Niestety mimo systematycznych kontroli przeprowadzanych przez mundurowych i uświadamiających akcji profilaktycznych, cały czas nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. Dlatego szczególnie w okresie świątecznym apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów.

W okresie Świąt Wielkanocnych z pewnością na drogach będzie panował wzmożony ruch. Będzie też więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Mundurowi będą widoczni nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych,ale również na drogach wylotowych oraz w miejscach newralgicznych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, trzeźwość, a także stan techniczny samochodów. Z pewnością zwrócą uwagę na to, jak przewożone są dzieci, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Ostatnie raporty z wielkopolskich dróg są zatrważające! Mimo licznych apeli i działań podejmowanych przez policjantów, codziennie na terenie Wielkopolski dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach. Niebezpieczne zachowania kierowców, ale również i niechronionych uczestników ruchu drogowego, to niestety codzienność na polskich drogach – nadmierna prędkość, nieuwaga, roztargnienie, używanie telefonu komórkowego, nie stosowanie się do znaków drogowych – błędy można wyliczać.

Receptą” na zmniejszenie liczby wypadków, a co za tym idzie ochronę naszego zdrowia i życia jest ostrożność i rozwaga oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Uczmy też dzieci bezpiecznych zachowań na drogach i pilnujmy ich.