Poradnik Użytkowników Dróg

Na drodze nie jesteś sam - przestrzegaj przepisów, jedź odpowiedzialnie !

Data publikacji 25.02.2019

Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze niestety cały czas ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia. Podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch pijanych kierowców oraz jednego pirata drogowego.

23 lutego w Giewartowie policjanci zatrzymali prawo jazdy 21-letniego kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Policjanci nałożyli na nieodpowiedzialnego mężczyznę mandat karny oraz zapisali na jego koncie punkty karne. Zatrzymane prawo jazdy zostanie przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

22 lutego w Przybrodzinie policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości – ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Dwa dni później w Cieninie Zabornym 20-latek kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uderzając w przepust. Okazało się, że prowadził auto bez uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierując samochodem będąc w stanie nietrzeźwości popełniasz przestępstwo!

Narażasz siebie i innych na utratę zdrowia lub życia!

Bądź odpowiedzialnym kierowcą!