Policjanci u przedszkolaków w słupeckim "Misiu" - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Policjanci u przedszkolaków w słupeckim "Misiu"

Data publikacji 19.10.2018

Przedszkolaki z MISIA spotkały się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Podczas spotkania rozmawiano, o tym jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola. Aby lepiej zrozumieć trudne zagadnienia ruchu drogowego funkcjonariusze drogówki zaprosili maluchów na spacer po najbliższej okolicy, aby w praktyce poznać podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych.

Tematem spotkania dzieci z mundurowymi była „Bezpieczna droga do przedszkola”. Dzieci z jednej z grup przedstawiły swoim kolegom zasady zachowania na drodze poprzez tańce, wiersze i piosenki. Następnie przedszkolaki obejrzały film i slajdy prezentujące działanie odblasków. Na zakończenie przyszedł czas na spacer i powtórzenie zasad przechodzenia przez jezdnię. Policjanci zaprosili też maluchy do obejrzenia radiowozu i każdy mógł się przekonać się jak działa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa oraz radiostacja.

Wizytę w przedszkolu nr 2 miś w Słupcy złożyli policjanci: asp. sztab. Dariusz Nowicki oraz st. sierż. Magdalena Michalak i sierż. sztab. Andrzej Wrotecki.