Odblaskowo w Powidzu - Poradnik Użytkowników Dróg - KPP Słupca

Poradnik Użytkowników Dróg

Odblaskowo w Powidzu

Data publikacji 01.10.2018

1 października obchodzony jest Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Do działań profilaktyczno-edukacyjnych włączyli się słupeccy policjanci. Odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Powidzu, aby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drogach odgrywają elementy odblaskowe. Od kilku lat w akcję edukacyjną mundurowych włączają się przedstawiciele marketów MRÓWKA. Miłym akcentem każdej wizyty jest spotkanie z maskotką sieci marketów budowlanych oraz prezenty w formie odblasków.

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgły, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

Podczas spotkania policjanci opowiadali uczniom klas 0-III o konieczności noszenia odblasków oraz o zasadach poruszania się pieszych po drogach. Potem zaprosili dzieci do wspólnego spaceru po najbliższej okolicy, aby w praktyce sprawdzić umiejętności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.