Poradnik Użytkowników Dróg

Słupeccy policjanci na międzypowiatowym konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 21.05.2018

Piętnastu policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy subregionu konińskiego stanęło w minionym tygodniu do eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Funkcjonariusze z Konina, Słupcy, Turku i Koła rywalizowali tym razem w Koninie. Najlepsi z jednostek będą zmagać się na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs odbywa się od wielu już lat, a zeszłoroczna edycja eliminacji powiatowych dla subregionu odbyła się w Słupcy. Mundurowi strzelali ze swojej broni służbowej, kierowaniu ruchem, wykazywali się umiejętnościami jazdy samochodem i motocyklem.

Wyłoniono najlepszego policjanta w każdej konkurencji. Najlepszym strzelcem okazał się sierż. szt. Andrzej Wrotecki z KPP w Słupcy, na skrzyżowaniu najlepiej radził sobie asp. Radosław Krzyżanowski z KPP w Turku, samochodem tor najsprawniej pokonał mł. asp. Sebastian Wojtczak z KPP w Kole, a mistrzem kierownicy motocykla został asp. Tomasz Minichowski z KMP w Koninie.

Na szczeblu wojewódzkim każdą z komend będzie reprezentował policjant, który uzyskał największą ilość punktów. Z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy na zawody do Swarzędza pojedzie sierż. szt. Roman Wysokowski.

http://wielkopolska.tv/konin-drogowka-na-bacznosc/