Poradnik Użytkowników Dróg

KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie drugiego dnia

Data publikacji 26.03.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podsumowali drugi dzień działań „Prędkość – Zero Tolerancji”. Mundurowi nałożyli 986 mandatów karnych i zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. W powiecie słupeckim podczas działań ukarano 12 kierowców, wszystkich za przekroczenie wskazanych limitów prędkości.

Za nami drugi dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Wielkopolscy policjanci na całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1370 pojazdów. Nałożyli 986 mandatów, w tym 689 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 75 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Te działania to również 1153 kontrole trzeźwości. Trzech kierujących było nietrzeźwych.

Tego typu akcje będą sukcesywnie powtarzane, aby uświadamiać kierowcom konsekwencje, wynikające z nieprzestrzegania przepisów drogowych i jazdy z nadmierną prędkością, niedostosowaną do panujących warunków atmosferycznych.

Maciej Święcichowski