Poradnik Użytkowników Dróg

KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie pierwszego dnia

Data publikacji 23.03.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podsumowali pierwszy dzień działań „Prędkość – zero tolerancji”. Mundurowi nałożyli 996 mandatów karnych i zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. W Słupcy policjanci ukarali 33 kierowców za przekraczanie dozwolonej prędkości na drogach.

Za nami pierwszy dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – zero tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Wielkopolscy policjanci na całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1337 pojazdów. Nałożyli 996 mandatów, w tym 725 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 76 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 10 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Maciej Święcichowski