Szkolenie dla nauczycieli - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Szkolenie dla nauczycieli

Data publikacji 26.02.2020

Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Odział w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zorganizował szkolenie dla nauczycieli. Słupeccy policjanci radzili, jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Stronę mundurową reprezentowała asp. sztab. Marlena Kukawka. Policjantka przybliżyła metody działania oszustów m.in. na blika, sms-a, czy na policjanta. Radziła jak postępować, aby uniknąć zagrożeń. Zachęcała też do korzystania z narzędzia do komunikowania się z policją, jakim jest aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki KMZB można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom różne problemy, miejsca zagrożone, w których częściej powinni pojawiać się funkcjonariusze.

Pracownicy ZUS omówili zasady przyznawania świadczeń kompensacyjnych oraz przedstawili korzyści wynikające z posiadania dostępu do Platformy Usług Elektronicznych (PUE), jako narzędzia kontaktu z ZUS.

  • policjantka podczas wykładu
    Szkolenie dla nauczycieli
  • przedstawiciele ZUS podczas prelekcji
    Szkolenie dla nauczycieli
  • pracowniczki ZUS
    Szkolenie dla nauczycieli