Bezpieczne ferie z policją i strażą - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Bezpieczne ferie z policją i strażą

Data publikacji 23.01.2020

Przed nami ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, służby ratunkowe: policja, straż pożarna prowadzą spotkania w szkołach pn. Bezpieczne ferie zimowe. Tym razem odwiedzili uczniów z Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.

Sierż.szt. Marcin Dębowski wspólnie z sierż. szt. Joanną Wolinską oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby ferie zimowe były bezpieczne. 

Informowali dzieci, aby nie chodziły na zamarznięte zbiorniki wodne i podkreślali, że jest to bardzo niebezpieczne i ryzykowne zachowanie. Bezpieczne jest korzystanie z zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk, co gwarantuje bezpieczną zabawę. Ostrzegali, by nie zjeżdżać na sankach w pobliżu ruchliwych dróg. Ponadto udzielali wskazówek, co robić w przypadku, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub gdy pod kimś załamie się lód. Szczególną uwagę zwrócili, aby bezwzględnie zakładać kask, zjeżdżać tak, by nie zderzyć się z innymi  i przestrzegać znaków narciarskich na trasach. Podczas zabaw na śniegu, aby nie rzucać śnieżkami w inne osoby, samochody i okna. 

Uczestnikom spotkania przypomniano numer alarmowy. Zwrócono też uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy widoczni na drodze. Dzieciom przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady właściwego zachowania się w kontaktach z  osobami obcymi oraz  bezpieczeństwa w domu.

Strażak z Państwowej Straży Pożarnej z Słupcy informował o zagrożeniach jakie płyną podczas ogrzewania i dogrzewania domów. Wytłumaczył jak ważną rzeczą jest posiadanie w domu czujnika dymu i pożaru, który szybko pozwoli na reakcje i uniknie powstania zagrożenia.

W trakcie spotkania wyświetlono filmy edukacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych oraz rozdano ulotki profilaktyczne.

  • Spotkanie z policjantami i strażakami
  • Spotkanie z policjantami i strażakami
  • Spotkanie z policjantami i strażakami