Spotkania z Bezpieczeństwem

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” i festyn w Lądku

Data publikacji 18.06.2019

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”. Wakacje kojarzą się większości osób ze spędzaniem wolnego czasu nad różnymi akwenami wodnymi. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom policjanci podejmują liczne działania informacyjno - edukacyjne, aby uświadamiać dzieci i dorosłych o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego wypoczynku. Poniżej krótka relacja z festynu w Lądku.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz chcąc ograniczyć liczbę utonięć funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach i przedszkolach, podczas imprez plenerowych rozmawiają z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Akcja będzie realizowana do końca września w miejscach letniego wypoczynku (kolonie, obozy itp.), jak również na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych, a szczególnie zintensyfikowane działania będą na terenach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku.

W ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zarówno MSWiA, jak i Fundacja PZU wspomogą policjantów prowadzących działania profilaktyczne w całym kraju, przekazując materiały promocyjno-edukacyjne dotyczące akcji: kieszonkowe informatory, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności, plakaty, naklejki

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, bieżące wydarzenia, harmonogramy imprez towarzyszących działaniu w całym kraju, porady oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania jej w trakcie trwającego sezonu letniego.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z festynu organizowanego w Lądku, na którym słupeccy i zagórowscy policjanci propagowali wspomniana akcję.

Biuro Prewencji KGP/M.Kukawka

 • zdjęcie na tle namiotu policyjnego, funkcjonariusze i dziecko ubrane w policyjny strój
  promowanie akcji na festynie w Lądku 1
 • policyjne stanowisko rzutek
  promowanie akcji na festynie w Lądku 2
 • policjantka tłumaczy dzieciom o zachowaniach nad wodą
  promowanie akcji na festynie w Lądku 3
 • slalom w alkogoglach
  promowanie akcji na festynie w Lądku 4
 • fotka rodzinka na starym motocyklu
  promowanie akcji na festynie w Lądku 5
 • policyjny radiowóz i policjant
  promowanie akcji na festynie w Lądku 6
 • fotka przy starym motocyklu, policjanci i uczestnicy festynu
  promowanie akcji na festynie w Lądku 7