Spotkanie z policjantami w SP nr 1 w Słupcy - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Spotkanie z policjantami w SP nr 1 w Słupcy

Data publikacji 05.12.2018

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji. Zachęcali do noszenia odblasków.

Powtarzając z uczniami zasady ruchu drogowego, opowiedzieli, jak powinna wyglądać droga do szkoły osoby pieszej, dziecka dojeżdżającego autobusem, samochodem, czy rowerem. Policjanci zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych na co dzień, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także po zmierzchu w obszarze zabudowanym. Uświadamiali, że nawet najmniejszy element odblaskowy umiejscowiony w stosownym miejscu może uratować życie pieszego sygnalizując kierowcy obecność osoby na jezdni.

Zgodnie z polskim prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.