Spotkania z Bezpieczeństwem

Z nauczycielami w SOSW o zagrożeniach dopalaczami i narkotykami

Data publikacji 14.06.2018

Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką przygotowali dla nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prelekcję na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z używania dopalaczy, narkotyków i alkoholu. Świetnym uzupełnieniem wykładu była narkowalizka, którą mundurowi prezentują podczas spotkań z rodzicami i gronem pedagogicznym. Podobne spotkania odbyły się już w kilku innych szkołach.

Spotkanie prowadził asp.sztab. Dariusz Nowicki wraz z asp.sztab. Marleną Kukawką. Na początku zaprezentowali walizkę zawierająca atrapy narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające lub substancje psychotropowe. Pokazali również przedmioty najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków np. szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

W swoich wystąpieniach dużo miejsca poświęcili zagrożeniom płynącym z zażywania przez młodzież dopalaczy. Podkreślali, że są to substancje uzależniające, których nawet jednorazowe użycie może być początkiem nałogu, często grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią. Podkreślali, że ważne jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna.