Konferencja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Konferencja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 18.05.2018

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Wójtem Gminy Powidz zorganizowała konferencję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" połączoną ze społeczną debatą ewaluacyjną dla gminy Powidz. Tematyka spotkania dotyczyła rozpoczynającego się wkrótce sezonu letniego oraz bezpieczeństwa na terenach wodnych i przywodnych w naszym powiecie. Po spotkaniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowoczesnej łodzi patrolowej dla słupeckich policjantów.

W konferencji uczestniczyli policjanci, strażacy, przedstawiciele wojska i żandarmerii wojskowej, woprowcy oraz zaproszeni goście z administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. Uczestnicy wysłuchali wystąpienia Wójta Gminy Powidz, który przedstawił charakterystykę gminy ze szczególnym uwzględnieniem jej walorów turystycznych oraz problemów związanych z dużą liczbą osób odwiedzających ją w okresie letnim. Przedstawiciele instytucji mundurowych przybliżyli charakter pełnienia służby na terenach wodnych i przywodnych powiatu słupeckiego. Zwrócono uwagę na wpływ obecności wojsk polskich i armii amerykańskiej na funkcjonowanie gminy Powidz i gmin ościennych. W trakcie spotkania omówiono najpilniejsze problemy zwiazane z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie letnim oraz uzgodniono terminy spotkań roboczych. Strona policyjna przekazała informację, że Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu skierował do pełnienia służby w okresie wakacyjnym w powiecie słupeckim dodatkowych trzech policjantów ze stanu Odziałów Prewencji Policji.

Po konferencji odbyło się oficjalne przekazanie łodzi motorowej dla Komendy Powiatowej w Słupcy. Zakup i wyposażenie łodzi były możliwe dzięki finasowemu wsparciu Komendy Głównej Policji, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Słupcy przy wsparciu samorządu gminy Powidz i lokalnego Stowarzyszenia Ratujmy Życie. Nowa łódź będzie wykorzystywana i użytkowana przez policjantów głównie na wodach Jeziora Powidzkiego.Dzięki niej funkcjonariusze będą mogli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób wypoczywających w gminach Powidz i Ostrowite.